Strona 1 z 1

Regulamin! Nieznajomość nie zwalnia z przestrzegania!

: 28 lut 2016, 22:31
autor: Marek L.
Zanim przejdziemy do sztywnych zasad kilka słów o ogólnych podstawach "współistnienia" na forum.

Wszyscy wiemy że Dust dla niektórych z nas to coś więcej niż hobby i spędzanie wolnego czasu. Wielu z nas poświęca mu dużo uwagi, mocno się angażuje i niekiedy szybko i pochopnie przelewa swoje emocje na klawiaturą:) W związku z tym pamiętajcie że każda krytyka musi być konstruktywna i wszyscy polubiliśmy ten świat alternatywnej wojny. Forum to służyć ma wymianie zdań, prezentacji modeli itd. postarajcie się zostawiać swoje żale i złe humory poza nim.

Komunikacja przez internet pozwala z jednej strony łatwo dystansować się od tego co piszemy, z drugiej irytować innych użytkowników źle dobraną wypowiedzią bądź niejasnym kontekstem który potraktują jako agresywny. Brak prób zrozumienia innych dyskutujących, bezcelowe powtarzanie swoich argumentów czy obrażanie innych powodują niepotrzebne nerwy, narastające kłótnie i przede wszystkim marnują czas który moglibyście poświęcić na grę czy modelarstwo figurek Dust:)

Zanim wyślesz post, sprawdź go dwa razy. Czy ma poprawną ortografię i interpunkcję? Czy przyjemnie będzie się go czytać, czy nie jest "ścianą tekstu" albo czy nie obraża innych użytkowników? Na koniec, jeśli zobaczysz na forum wypowiedź bądź opinię która cię zdenerwowała. Poświęć chwilę na uspokojenie się i dopiero wtedy odpowiedz.

ZASADY FORUM:

1:Forum jest prowadzone i finansowane przez firmę War Factory.
Celem jego działania jest poszerzanie wiedzy o świecie Dust i udostępnienie fanom platformy do dyskusji i wymiany informacji. Nie mamy nic przeciwko uwagom na temat konkurencji jednak promocja innych gier i systemów bez związku ze światem Dust nie będzie mile widziana.

2:Odnoś się z szacunkiem do innych użytkowników.
Wyda się to oczywiste ale wymagamy od naszych użytkowników dobrego wychowania, szacunku wobec innych i poszanowania ich opinii.

3:Staraj się trzymać tematu.
To oczywiste że niektóre dyskusje mogą 'płynąć" w różne strony. Staraj się jednak wypowiadać tak by nie kierować dyskusji w inne rejony, szczególnie gdy w rozmowie uczestniczy kilka osób. Staraj się nie zadawać pytań niezwiązanych z tematem i wyszukać w tym celu odpowiednie miejsce. Administracja forum zastrzega sobie prawo odmowy kasowania postów użytkowników ze względu na zachowanie integralności i sensu wypowiedzi.


4:Nie spamuj
Administacja i moderatorzy będą reagować na wszelkie próby spamu na forum, prosimy o ich zgłaszanie. Dotyczyć to może też ciebie - jeśli naniosłeś na swoje mechy super efekty błota zakładanie w celu poinformowania o tym nowego tematu ponad tym który traktuje o ich malowaniu uznane będzie za spam.

5.Zakaz dyskusji o polityce
Dust dzieje się w alternatywnej rzeczywistości ale dyskusje o historii na pewno będą się pojawiały. Dust jest światem przepełnionym militariami i o tej części historii najnowszej chcemy rozmawiać.Starajcie się unikać wypowiedzi nacechowanych politycznie, niezależnie czy dotyczy to sytuacji międzynarodowej czy krajowej.

6.Zakaz reklamowania sklepów,własnych ofert (poza handlem, wymianą używanymi modelami, elementami terenu)
Patrz punkt 1. Wszelkie próby reklamowania innych sklepów, prowadzenia działalności sprzedażowej na forum będą uznawane za SPAM (oczywiście można rozmawiać i promować eventy sklepowe).

7.Admin ma zawsze rację
I tyle. Pisząc na forum zgadzasz się na ucięcie dyskusji, zamknięcie lub usunięcie wątku jeśli administracja uzna to za stosowne. I nie nie będzie musiała się tłumaczyć.

8.Odpowiadasz za to co piszesz
Autorzy (w swoich postach, zdjęciach, wpisach, awatarach, podpisach) przedstawiają swoje prywatne poglądy i za nie odpowiadają. Administracja nie odpowiada za zamieszczoną na forum treść. Jednakże, w wyniku ujawnienia treści sprzecznych z regulaminem oraz z ogólnie przyjętymi zasadami w życiu społecznym, Administracja zastrzega sobie prawo do ich poprawy lub usunięcia bez ostrzeżenia i nałożenia autorowi kary regulaminowej, do usunięcia z szeregów forum.

8.Restrykcje i kary:

Administrator i Moderatorzy zapewniają swobodę wypowiedzi pod warunkiem przestrzegania postanowień niniejszego regulaminu. W przeciwnym wypadku zastrzegają sobie prawo do:
- upomnienia użytkownika prywatną wiadomością;
- upomnienia użytkownika na Forum;
- przeniesienia wypowiedzi do innego forum, ocenzurowania bądź wykasowania wypowiedzi;
- zablokowania użytkownikowi dostępu do Forum na określony czas - w zależności od wagi "wykroczenia";
- zablokowania użytkownikowi dostępu do Forum na stałe.
Kara może być stosowana jedna lub kilka w zależności od sytuacji i decyzji Moderatora lub Administratora.
Osoby, które zostały zablokowane (tzw. ban) tracą prawo do ponownej rejestracji aż do odwołania. Zakładanie nowego konta - wzbronione pod karą natychmiastowego usunięcia z forum oraz blokad IP oraz MAC
Uwaga!
Jako że w uniwersum Dust ciągle żywe są niektóre ideologie i poglądy polityczne nieakceptowane dziś przez społeczeństwo, nawiązania do nich mogą pojawiać się w dyskusjach czy zdjęciach obecnych na tym forum. Propagowanie tych symboli czy związanych z nimi ideologii nie jest celem tego forum i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi jest zakazane, zaś wszelkie próby tego typu będą natychmiast usuwane. Ewentualne pokazane symbole ideologii totalitarnych mają charakter edukacyjny i tylko w takim rozumieniu mogą być wykorzystywane.


PODSTAWOWE PORADY:
* Nie pisz tytułów dużymi literami. Nie zmieni to ich widoczności a krzyczenie w internecie jest mniej efektywne niż w prawdziwym świecie.
* Odpowiedź TAK lub NIE nie zachęca do dalszej dyskusji, co więcej może zostać niekiedy uznana za trolling. Staraj się napisać chociaż zdanie jeśli już chcesz się wypowiedzieć w jakimś temacie.
* Klarowny i krótki tytuł zapewni zainteresowani osób z którymi chcesz się porozumieć.
* Szanuj polski język! Używaj podstawowych znaków interpunkcyjnych i staraj się pisać zgodnie z zasadami gramatyki.