Kolejna fala Dusta -2019/2020

Dyskusja ogólna o wszystkim co związane z DUST.
Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolejna fala Dusta -2019/2020

Postautor: Marek L. » 28 paź 2019, 11:26

Zapraszam do dyskusji nad nowymi jednostkami ze zbliżającej się fali grudniowej :)

Poza Operacją Hellgate na święta w której znajdziecie:
- 4 nowe dwustronne plakaty (dżungla VS lądowanie na plaży które będzie służyć jako rzeka)
- nowe świetne! dwustronne żetony dla starszych jednostek (min. dwustronny żeton dymu 1/2) i nowych użyć (oznaczenia użycia umiejętności Tito czy Som Ting Wronga)
- ogromną dozę opowiadań i fluffu dustowego
- Nowy system misji kampanijnych - zostały one podzielone na kilka różnych stref bitwy (Zverograd, Włochy, Wyspa Diabła itd) i każda z nich otrzymuje specjalne zasady używane tylko tam
- Nowy system passów

Do lutego 2020 mamy zaplanowaną całkiem sporą gamę nowości - zdjęcia poniżej. Zapraszam do dyskusji

(zjadło mi kawałek karty PLA Command - kosztują 9 punktów :) )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dust or Bust!

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Kolejna fala Dusta -2019/2020

Postautor: balint » 28 paź 2019, 20:22

To jeśli można, to festiwal pochwał i zażaleń rozpocznę ja. Nie wypowiadam się na temat Mitów, bo mało o nich wiem. Oczywiście są to moje prywatne odczucia i każdy może mieć swoje. Mam nadzieję, że będę jednak w miarę obiektywny.

IJN
Fumiko - takie nie do końca wiem co. Strzela jak zupełnie przyzwoity bohater, a do tego jest generałem i jeśli dorwie się do pojazdu dowodzenia (albo jakiegokolwiek pojazdu) to może być całkiem skuteczna. No i jeszcze kwestia jej umiejętności. Ale tu leży problem - jej koszt. Biorąc pod uwagę niemałe ceny mechów IJN nie widzę możliwości jej praktycznego wykorzystania. Może na 125 pkt + bonus, ale to może... Prędzej na 150 pkt+, zwłaszcza że...
Akiko - jest tylko troszkę mniej droga niż Fumiko - ale wydaje mi się must have dla jakiegoś zespołu, a tym samym odsyła w niebyt Fumiko. Obu pań + Tengu + Enenry + jakiegoś mecha + ze dwóch / trzech oddziałów piechoty po prostu nie da się rozsądnie zmieścić w 100 pkt.
Hitomi - must have, nic dodać, nic ująć.
Dowodzenie - jeśli tylko upchnę ciut tańsze najemne, to ten 1 pkt może być decydujący. Ogromny smutek, że pań z support teamu nie mogę puścić osobno....
Nie zapomnijmy jeszcze o zaprezentowanych kartach Traitora i Kaori - to chyba kolejne must have i kolejny powód dla którego Fumiko pokocha kurz. Ale tylko ten na półkach.

PLA
Dowodzenie - nic dodać nic ująć
Komisarz - ma sens tylko wówczas, gdy bliźniaki latają solo. Jeśli ktoś jednak woli bliźniaków połączyć z zespołem, to wówczas Poon na chwilę obecną nie ma sensu
Sum - bardzo fajne umiejętności, które warto wykorzystać. Nie wiem tylko czy warto poświęcać aż 8 pkt, zwłaszcza że koleś praktycznie nie strzela. Może jakby miał szarżę do tej wódeczki... Napiszę wprost - trzeba ograć i wówczas się zobaczy, nie mówię tak, nie mówię nie
Yuk - jak to ktoś napisał - we francuskim markecie była promocja na wino z kartonów i tak oto powstał Yuk. Nie jestem przekonany czy puszczony solo będzie miał sens, toż to koszt red rain i red fury do kupy wziętych lub trzech oddziałów piechoty i Natalii. Jak wyżej - do ogrania i wybadania. Z oddziałem SG nie ma żadnego sensu, bo to oznacza utratę bonusu frakcyjnego, czyli koszt bohatera to faktyczne 27. Ta opcja nie przekonuje mnie.

Guard
Type 45 - jako wsparcie wojsk gwardii OK - wydaje się, że koszt współgra z ceną. Do pogrania, ale jestem na tak.
Kowalski i chłopy - za 18 pkt bohater z żabami, żaby z tarczami i DR. Do pogrania - na pewno to wypróbuję - ale na chwilę obecną jestem na TAK. Do doprecyzowania umiejka, bo mam wątpliwości jak ona działa. Czy każda z cech jest do wykorzystania osobno w różnych turach, czy to taki turbo mega boost na wszystkie cechy, ale jednorazowo? Marek, coś wiesz na ten temat?

NDAK
Hetzer - po tym co robią Hermany, jak za Hetzera i jedną kość stanowczo podziękuję

Wermacht
FlammHetzer - chciałem mieć dwie Lanciaflamme, ale wystarczy jedna. FlammHetzer kosztuje punkt więcej, ma 4 KP, 6 HP, i tą sterowaną rakietę. Z bliska może atakować piechotę, z daleka lekkie mechy. Wygląda na bardzo uniwersalne narzędzie i generalnie jestem na TAK, chociaż będzie wymagał nauki w graniu.

I to chyba wszystko z mojej strony.

Gothik
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 359
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:47

Re: Kolejna fala Dusta -2019/2020

Postautor: Gothik » 29 paź 2019, 09:36

Moim zdaniem oba E-10 nadają się niestety do pchania karuzeli przez bycie LARGE VEHICLE. Kupię jednego pewnie, ale jako ciekawostkę kolekcjonerską. Co do nowej mechaniki passów to nie znam jeszcze szczegółów, ale jestem pełen obaw - ulepszanie na siłę działających dobrze rozwiązań często kończy się przykro. Chyba, że w jakiś sposób ma to znerfować dominujące w mecie spam armie - jeśli tak, to jestem na tak :D Pożyjemy, zobaczymy.
Dust Archives - https://1drv.ms/u/s!AqaoVyYEuTkXmGI1itH ... 7?e=kJxiEF

Maszeruj albo zdychaj!

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolejna fala Dusta -2019/2020

Postautor: Marek L. » 29 paź 2019, 14:22

Ja myślę że E-10 ma szansę jako pojazd z miotaczem właśnie. Mniej drogi niż Flamm-Luther a może być przydatny przeciw tłumom Ninja, a w razie co walnąć gdzieś z rakiety. No i fajnie się z Panzermaistrem kombuje bo dzięki Large Vehicle łatwo znaleźć osłonę.

Fumiko moim zdaniem to będzie must have w nowym typie rozpis japońskich - nie nastawionych na spam Ninja tylko lepsze i drogie jednostki z Rail Gun. Połączona z oddziałem oficerskim to prawie gwarancja reaktywacji, a do tego tokeny passów bardzo mogą się przydac :!:

Sum mi się wydaje fajnym sposobem na zmiany w mecie. Mniej musisz się martwić o te "pewniaki" w stylu Rommla z Komanddowagenem bo już nie bedzie tak różowo z tymi reaktywacjami.

Yuk był mega ciężki do zbalansowania. Przepotężna umiejętność jeśli użyty w SG, obecnie balansuje się ewentualną utratą bonusu frakcyjnego. Co mnie w sumie cieszy bo chętniej zobaczyłbym mieszane armie na naszych stołach.

Umiejka u Kovalskiego to jednorazowy booster dla każdego żołnierza. Polecieli i zużyli. Tutaj jeszcze będzie bardzo fajny pluton w starterze który mocno ułatwi bicie jednostek trafionych wcześniej przez Type 45
Dust or Bust!

Gothik
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 359
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:47

Re: Kolejna fala Dusta -2019/2020

Postautor: Gothik » 29 paź 2019, 16:04

A fakt, w duecie pozornie bezużyteczny E10 wraz z pozornie bezużytecznym Panzemeisterem wspolnie nabierają sensu :D
Dust Archives - https://1drv.ms/u/s!AqaoVyYEuTkXmGI1itH ... 7?e=kJxiEF

Maszeruj albo zdychaj!

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Kolejna fala Dusta -2019/2020

Postautor: balint » 29 paź 2019, 17:10

Ja myślę że E-10 ma szansę jako pojazd z miotaczem właśnie.
I ja też tak to widzę.
Fumiko moim zdaniem to będzie must have w nowym typie rozpis japońskich - nie nastawionych na spam Ninja tylko lepsze i drogie jednostki z Rail Gun. Połączona z oddziałem oficerskim to prawie gwarancja reaktywacji, a do tego tokeny passów bardzo mogą się przydac :!:
Nie przekonałeś mnie - z oddziałem dowodzenia to 27 punktów. Dużo. Bardzo dużo. A wszystko poza ninja jest drogie. Ale, abym się mylił. Czasami dobrze jest mylić się.
Sum mi się wydaje fajnym sposobem na zmiany w mecie. Mniej musisz się martwić o te "pewniaki" w stylu Rommla z Komanddowagenem bo już nie bedzie tak różowo z tymi reaktywacjami.
Dlatego dam mu szansę - cena jest do przełknięcia, a efekt - bardzo interesujący
Yuk był mega ciężki do zbalansowania. Przepotężna umiejętność jeśli użyty w SG, obecnie balansuje się ewentualną utratą bonusu frakcyjnego. Co mnie w sumie cieszy bo chętniej zobaczyłbym mieszane armie na naszych stołach.
Mimo wszystko odbieram to jako żart. Jeśli dodamy do niego najtańsze żaby, czyli snajperki to koszt będzie 17 + 9 + 10 (utracony bonus) = 36 za dodatkowe dwie kości. Później cena już tylko szybuje w górę, z teslą = 40, z termobarami 45. Do tego śmigłowiec za 24, Type47 za 20 i mamy 89 punktów w trzech aktywacjach. Nie. Po prostu nie.
Osobiście liczę że ze dwa oddziały dostaną karty chińskie.
Umiejka u Kovalskiego to jednorazowy booster dla każdego żołnierza. Polecieli i zużyli. Tutaj jeszcze będzie bardzo fajny pluton w starterze który mocno ułatwi bicie jednostek trafionych wcześniej przez Type 45
Czekam z utęsknieniem!

Aha, nowe bohaterki IJN to kadetki - czy przewidziany jest dedykowany dla nich pluton?
Skoro Type 45 i Type 47 to jednakowe podwozie, to może gwardyjna karta dla Type 47?

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolejna fala Dusta -2019/2020

Postautor: Marek L. » 30 paź 2019, 09:55

Kadetki nie będą jako oddzielna frakcja na razie. I chyba super plutonów z tymi heroskami nie ma. Ale wymyśliłem fajny pluton do kadetek na Paradise Lost który ci się na pewno spodoba 8-)
Dust or Bust!

JaQbek
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 508
Rejestracja: 28 lut 2016, 21:22

Re: Kolejna fala Dusta -2019/2020

Postautor: JaQbek » 31 paź 2019, 20:38

Guard
Type 45 - jako wsparcie wojsk gwardii OK - wydaje się, że koszt współgra z ceną. Do pogrania, ale jestem na tak.
Kowalski i chłopy - za 18 pkt bohater z żabami, żaby z tarczami i DR. Do pogrania - na pewno to wypróbuję - ale na chwilę obecną jestem na TAK. Do doprecyzowania umiejka, bo mam wątpliwości jak ona działa. Czy każda z cech jest do wykorzystania osobno w różnych turach, czy to taki turbo mega boost na wszystkie cechy, ale jednorazowo? Marek, coś wiesz na ten temat?
Ile razy to trzeba tłumaczyć że 3 akcje to maksimum i nie ma ch*** we wsi by było inaczej... :roll:
Bro, do you even blitz ?

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Kolejna fala Dusta -2019/2020

Postautor: balint » 31 paź 2019, 22:36

Guard
Type 45 - jako wsparcie wojsk gwardii OK - wydaje się, że koszt współgra z ceną. Do pogrania, ale jestem na tak.
Kowalski i chłopy - za 18 pkt bohater z żabami, żaby z tarczami i DR. Do pogrania - na pewno to wypróbuję - ale na chwilę obecną jestem na TAK. Do doprecyzowania umiejka, bo mam wątpliwości jak ona działa. Czy każda z cech jest do wykorzystania osobno w różnych turach, czy to taki turbo mega boost na wszystkie cechy, ale jednorazowo? Marek, coś wiesz na ten temat?
Ile razy to trzeba tłumaczyć że 3 akcje to maksimum i nie ma ch*** we wsi by było inaczej... :roll:
Majster myślę, że jednak nie zrozumiałeś intencji pytania :) Ja nie kwestionuję trzech akcji i nie o to pytam, ale dopytuję się o tą konkretnie umiejętność, która z karty jest nie do końca jasna. Bo rozumiem, że jak podwoi wartość marszu i da szarżę to są trzy akcje :)

Uther
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 86
Rejestracja: 27 lis 2018, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejna fala Dusta -2019/2020

Postautor: Uther » 03 lis 2019, 10:19

Wyraźnie są wypisane te rzeczy jako jednorazowy boost. Raz na grę dostajesz fly, szarżę i zamieniasz ruch z 2/3 na 4/6. Gdybyś miał dostawać te bonusy po kolei itp to wording byłby inny. Tak wiec Turbo Skok raz na grę


Wróć do „Dyskusja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości