Fanowskie FAQ

Pytania oraz dyskusja na temat Tactics i jego zasad.
Graber
Untertoten
Posty: 76
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:25
Lokalizacja: Katowice

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: Graber » 09 paź 2019, 22:15

Po prostu dla jasności :D zabrakło mi kilka słów.
"Mythos Creature ze skillem flying mogą przechodzić przez anty tank trapy" ;)

Co do Under-barrel Grenade Launcherów.
Nie podoba mi się to, że UGL można wystrzelić tylko tam, gdzie strzelają bary. A RPG i panzerfausty latają w każdą stronę niezależnie gdzie strzelają karabiny. :(

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: Marek L. » 09 paź 2019, 22:46

Jest to efekt "burdelu" między zasadami podstawowymi a szaleństwem Ozza, zwanym Dust 1947.
Z niewiadomych dla mnie przyczyn wypracowano teorię że żołnierz w pełnych zasadach może używać wszystkich swoich broni na raz - w zasadach podstawowych może wybrać tylko jedną. Wtedy UGL nabierają sensu bo łatwiej jest poprawić gdzieś z granatnika gdzie strzelał M1, zamiast zmieniać broń w trakcie ataku...

W sumie to niezły pomysł na home rules, może jakieś turniej "home rules" byśmy sobie kiedyś zrobili :idea:
Dust or Bust!

Uther
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 86
Rejestracja: 27 lis 2018, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: Uther » 10 paź 2019, 00:42

Ja jestem przeciwny robieniu House Rules (bo tak to sie nazywa) bo od tego krótka droga do "polhammerowania" czyli intensywnego imgerowania w zasady bo polak wie lepiej. Po precedensie moze sie okazac że kazde skupisko Dustowiczów bedzie grac inaczej bo jedni nie lubią Helikopterów i ke zbanują, inni policzą ninje czy african lions za 10pkt bo są zbyt OP, a jeszcze inni liczą ruskie czołgi po 5pkt taniej bo uznają ze sa za słabe :P

Trust me, widziałem to zbyt często na dowolnych grach od GW i nie tylko :P

A wracając do house rules...
Kaganek oświaty:
To o czym mówisz to House Rules czyli zasady panujące w danym lokalu/klubie czy społecznosci etc.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/House_rule
Home rules to coś zupełnie innego :D
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Home_rule

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: Marek L. » 10 paź 2019, 22:14

Grunt że wiedziałeś co mam na myśli ;)
Dust or Bust!

Uther
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 86
Rejestracja: 27 lis 2018, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: Uther » 24 paź 2019, 22:35

Dopisałem kolejnych kilka pytań i odpowiedzi które zebrałem w ostatnim czasie.
parę z nich wymaga jeszcze zebrania odpowiedzi ale o to bede męczył Marka dopiero po Essen

Aby ułatwić śledzenie updateów:
Tym kolorem zaznaczyłem nowe pytania które pojawiły się od ostatniego update'u
Tym kolorem zaznaczyłem pytania które dopiero oczekują odpowiedzi, klaryfikacji lub potwierdzenia obecnej interpretacji

W głowie już mam kolejnych kilka pytań m.in. o wspomniany Under-Barrel Grenade Launcher i inne rozbieżności miedzy Podręcznikiem Podstawowym, a Starter Rules

Graber
Untertoten
Posty: 76
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:25
Lokalizacja: Katowice

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: Graber » 25 paź 2019, 00:15

Pewnie uznacie że się czepiam :D
Ale ... :twisted:
"Latające Mythos Creatures jak Avatar of Cthulhu" NIE MOGĄ ZAWISNĄĆ nad dowolną przeszkodą.
Tylko przez nią PRZELECIEĆ.
ZAWISNĄĆ to może helikopter ;)

A co do kolejnej części pytania:
"Czy latające Mythos Creatures jak np Avatar of Cthulhu mogą dzielić pole z jednostką wroga na zasadach pojazdu latającego"
NIE :D 8-)
Bo po zakończonym ruchu/marszu latające Mythos Creatures lądują 8-) a dwie wrogie sobie jednostki nie mogą stać na jednym polu.

Jednak zakładam że pytałeś o to, czy jednostki z FLYING tj. Latające Mythos Creatures mogą lądować na polu z helikopterem ;)
Czy się po drodze nie pukną :lol: tzn. czy heli nie blokuje im drogi, na pole, na którym on stoi.
Ja obstawiam, że tak :geek: lądują pole wcześniej i dalej z buta 8-)

Uther
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 86
Rejestracja: 27 lis 2018, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: Uther » 25 paź 2019, 07:49

Oczywiście masz racje :D chyba byłem zbyt zmęczony i jakieś dziwne kombinacje próbowałem wymyślić, to co tam dopisałem to był solidny brainfart :P

Już to poprawiłem :D

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: Marek L. » 29 paź 2019, 14:08

Rozmawiałem o akcji dymu z Olivierem jakiś czas temu (artyleryjskiej) - jest to faktycznie porypane w książce i idzie do poprawki. Na tą chwilę gramy tak że jest to akcja ataku a wykonanie jej podwójnie pozwala na przerzut - ale nie rozładowuje ona broni artyleryjskiej.
Co do zbiorników VKi tych spadaków - to można (ale zwróćcie uwage że VK stawia się tylko obok swojej jednostki) ale po co? Gry w ten sposób na pewno nie wygrasz a niektóre z tych oddziałów zostaną rozstrzelane i przeciwnik sobie przejście zrobi...
Dust or Bust!

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: balint » 14 lis 2019, 21:20

Prośba o zgłoszenie do wyjaśnienia kwestii dwuosobowych support weaponów. No chyba że mnie olśnicie.
W czteroosobowych składach jest tak, że 2 obsługuje moździerz, 2 może strzelać z karabinów.
A jak jest w przypadku dwuosobowego? Czy jak jeden żołnierz obsługuje rail gun, to czy drugi może pruć w tym samym czasie z karabinu?

Uther
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 86
Rejestracja: 27 lis 2018, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: Uther » 23 lis 2019, 23:48

@Balint wszystko toasz w zasadach dla takich teamów w Hellgate i Paradise Lost :)
Jest tam też wiele innych wyjasnień jak np. to ze Mythos Command jednak nie ma radia :P
Jakos na dniach uzupełnie FAQ o te informacje z dodatkowhmi informacjami gdzie dokładnie są opisane dane skille, żeby wszystkim ułatwić życie


Wróć do „Zasady i dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości