Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Dyskusja ogólna o wszystkim co związane z DUST.
Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: Marek L. » 11 cze 2019, 15:11

Stare referencje powoli wracają ale jeszcze się zejdzie. Jak widać z ostatnią aktualizacją na stan wróciły 2 oddziały 2 klasy pancerza. Ale biorąc pod uwagę ich ilość i tempo wydawania to może być pewnie i rok z dużym okładem.
Dust or Bust!

Mysza
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 26
Rejestracja: 29 lut 2016, 23:13

Re: Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: Mysza » 17 cze 2019, 19:39

Słuchajcie moi drodzy. Nastał dzień gdzie mój syn stwierdził ,ze chyba chciałby ze mną pograć w figurki. Po wizycie na turnieju stwierdził iż chce Dusta . Spodobały mu sie frakcja Cthulhu ( a ja Japonia :) ). Pytania moje brzmią :
- Czy grając Cthulhu syn sie nie zniechęci ??
- Kupujac starter Lilith’s Coven oraz Shadow Of Death syn da rade mnie ograć ??

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: Marek L. » 17 cze 2019, 23:38

Ua. No może być trudno. Jak na złość Mythos i IJN to najbardziej od siebie oddalone punktowo startery :/ Ogólnie mity to trudna nacja do pykania, ale może warto spróbować. Niech się ktoś wypowie kto nimi gra !
Dust or Bust!

Seneszal
Ochotnik
Posty: 223
Rejestracja: 15 mar 2016, 08:27

Re: Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: Seneszal » 18 cze 2019, 10:48

Mity nie są typową frakcją i brakuje tutaj typowej armii. Poniżej kilka cech, które zauważyłem.
A więc minusy:
- nowy blok, czekamy na wydanie nowych figurek,
- drogie w pkt Istoty, nie dające dużej elastyczności przy tworzeniu armii (zwłaszcza z wcześniejszym punktem),
- pojazdy są dustyfikowane (to minus dla nie-modelarzy, ale może być też plusem),
- armia będzie miała mniej aktywacji niż przeciwnik (co może znudził młodego),
- słabo może się sprawdzić na mniejsze ilości punktów (np. na 50 pkt)

Plusy
- Istoty z Mitów!!
- pojazdy są dustyfikowane ;), więc jest dodatkowa zabawa przy sklejaniu i malowaniu,
- przyjemność z wystawienia wielkiego Cthulhu jest zajeb...,
- jak Awatar Nyarlathotepa wjeżdża w bandę piechoty i wybija ich krzykiem, to jest mega fun,
- frustracja przeciwnika, który patrzy na kartę Awatara :)
- może zaciekawić młodego opowiadaniami Lovecrafta (a więc dodatkowy plus, że zacznie je czytać).

Czyli, wg mnie Mity są super jako trochę odskocznia od typowej armii do grania na większe punkty. Ewentualnie, wystawiamy np. jednego dużego i chmarę pojazdów i kultystek ;).
A może spróbowałby z Blutkreuzem? Są zombie, goryle i inne dziwne rzeczy. Daje masę różnych możliwości jak złożyć taką armię a nawet za 40 pkt można coś fajnego mieć.

Mysza
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 26
Rejestracja: 29 lut 2016, 23:13

Re: Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: Mysza » 18 cze 2019, 17:26

Bardzo dziękuje za wyczerpująca odpowiedź. Przekaże to młodemu. Na chwile obecną zbiera kasę i chce z nim pograć aby poczuł system. Powiem tak .... Japonia i mity podobają mi sie . jakby co odkupie od młodego jak będzie chciał zmienić frakcję :)

Xzanu
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 504
Rejestracja: 05 sty 2017, 18:49
Kontakt:

Re: Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: Xzanu » 08 lip 2019, 11:10

Mity to świetna armia. Może jeszcze brakuje kilku ważnych jednostek, ale da się wygrać i można składać nawet z tym co już jest w różny sposób. Chociaż i tak największa frajda budować rozpiskę wokół awatarów.
Wóda, Dust i Heavy Metal
- TAK, myślałem o malowaniu AERO -


Wróć do „Dyskusja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości