Scout i Assault Vehicle, na dodatek Reactive Attack

Pytania oraz dyskusja na temat Tactics i jego zasad.
yojimbo
Awatar użytkownika
Untertoten

Scout i Assault Vehicle, na dodatek Reactive Attack

Postautor: yojimbo » 02 paź 2018, 21:59

Mam pytanie odnośnie skilla Scout z pojazdu transportowego.

1. W pierwszej turze wjeżdżam transportowym truckiem za pasażerów mający jednostkę ze skillem Scout. Nie stoi chyba nic na przeszkodzie, by w swojej aktywacji jednostka mogła skorzystać z umiejętności zwiadu?

2. Transportowana jednostka piechoty, która już wjechała na stół, ale nie była aktywowana to może wykonać Reactive Attack z wnętrza pojazdu?

3. Zasady braku możliwości ataku z pojazdu, który wykonał akcję March Move oraz całkowity zakaz strzelania z pojazdów bronią typu Flame wprowadzono do oficjalnych zasad? Czy dobrze pamiętam tylko testowano je w Polsce i czy dalej stosujecie je w swoich grach?

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Scout i Assault Vehicle, na dodatek Reactive Attack

Postautor: Marek L. » 05 paź 2018, 22:18

1. Tylko jeśli pojazd ma Assault Vehicle. Inaczej nie mogą go opuścić bo już się ruszał.
2. Tak ale tylko na zasadach przewidzianych w tym temacie. Czyli np. tylko na "boki" pojazdu.
3. Weszło to dla pojazdów latających. Po wykonaniu marszu nie można z nich strzelać ze środka.
Dust or Bust!

yojimbo
Awatar użytkownika
Untertoten

Postautor: yojimbo » 06 paź 2018, 17:55

Dzięki za odpowiedź :)

Marek L. pisze:3. Weszło to dla pojazdów latających. Po wykonaniu marszu nie można z nich strzelać ze środka.

Natomiast z pojazdów naziemnych jest to dopuszczalne?

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marek L. » 08 paź 2018, 08:57

Według mnie tak. Te zasady "testowe" które proponowałem też dotyczyły o ile mi się nie kiełbasi helikopterów.
Problem polegał na tym że ktoś leciał na marszu takim latadłem a potem na pola obok lał się deszcz siarki albo rakiet termobarycznych. No smutne trochę :cry:
Z tym że ktoś do kogoś strzela z pojazdu naziemnego problemów raczej nie było nigdy.
Dust or Bust!

JaQbek
Awatar użytkownika
Marine