Wasze armie - czym i jak gracie?

Zaprezentuj swoją propozycję artykułów do Dustopedii.
Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wasze armie - czym i jak gracie?

Postautor: Marek L. » 25 lip 2016, 00:06

W związku ze startem strony i dustopedii bardzo serdecznie zapraszam do podsyłania waszych pomysłów na armie w formacie:
-Skład armii (jakie jednostki, punkty suma)
-Taktyka (na czym armia się skupia, jakie działania, przeciwko komu jest to najmocniejszy układ, przeciwko komu najsłabszy)
Dust or Bust!

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Wasze armie - czym i jak gracie?

Postautor: balint » 28 lut 2017, 08:53

Jak się ma ten wątek do "Wasze armie"? Gdzie lepiej umieszczać swoje pomysły?

Zwłaszcza, że - tak po prawdzie - chciałbym wrzucić swoje pomysły, które nie były jeszcze testowane i poddać je opiniowaniu grona :)

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wasze armie - czym i jak gracie?

Postautor: Marek L. » 28 lut 2017, 09:13

Wrzucaj gdzie ci wygodniej :)
Dust or Bust!

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Wasze armie - czym i jak gracie?

Postautor: balint » 28 lut 2017, 15:45

Chodzi mi po głowie.

Generalnie Wermacht.
Pluton "Blitzkregowy" dający każdej jednostce szansę na wykonanie w jej turze akcji "move and fire". Pierwsze trzy jednostki wymagalne są do sformowania plutonu, kolejne dwie korzystają z jego dobrodziejstwa.

Ludwig - 12 pkt
Ludwig - 12 pkt
Lothar - 13 pkt
Prinzluther - 10 pkt
Recon squad - 10 pkt

Daje to w sumie 57 punktów i kolejne 43 punkty do zagospodarowania, które widzę tak:

Sturmpioniere - 9 pkt
Obserwatorzy - 3 pkt
Snajperzy - 4 pkt
Flak boys - 12 pkt
HG Assault squad - 14 pkt

Razem daje to 42 punkty.

Korzystając z bonusu frakcyjnego do Prinzluthera wszedłby Desert Fox, dzięki czemu przerzucałby akcje reaktywacyjne. Mając możliwość 6 rzutów coś powinno wejść.

Troszkę problemów mam z tą drugą częścią rozpiski - nie posiadam niestety drugoklasowej piechoty (poza Recon, Sturmpioniere oraz Special Ops), stąd też Flak boys oraz ciężkie przeciwpiechotne miśki.
W sumie daje to 11 aktywacji.
Ewentualnie myślałem aby zastąpić snajperów oraz Flak boysów PZ IV - da to laser ppanc i trzy karabinki maszynowe zmniejszając liczbę aktywacji 10 i wystawiając czołg na jakieś małpy. Z drugiej strony siła ognia PZ IV jest większa niż Flak Boys i Snajperów razem wziętych.

Jakieś podpowiedzi, sugestie?

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wasze armie - czym i jak gracie?

Postautor: Marek L. » 28 lut 2017, 19:42

Hmmm trzeba by to ograć.
Osobiście wolę 2 oddziały piechoty ale z taką mocą reaktywacji Panzer IV to może nie być głupi pomysł.
Dust or Bust!

JaQbek
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 508
Rejestracja: 28 lut 2016, 21:22

Re: Wasze armie - czym i jak gracie?

Postautor: JaQbek » 01 mar 2017, 20:32

Też mi chodzi po głowie rozpiska na sam blok WH.
Swoją rozpiskę robiłem podobnie ale kilka zmian wprowadziłem w stosunku do Twojej.

Baza plutonu:

Ludwig - 12 pkt
Ludwig - 12 pkt
Lothar - 13 pkt
Prinzluther - 10 pkt
Recon squad - 10 pkt

Daje to w sumie 57 punktów i kolejne 43 punkty do zagospodarowania, które widzę tak:
Tutaj wywaliłbym jednego Ludwiga (3 jednostki są wymagane do plutonu) i zastanowiłbym się nad zamianą Ludwiga na mecha dowodzenia z dowodzeniem - jest to droższą ale pewniejsza inwestycja do reaktywacji.
Lub zrobił tańszą rozpiskę podstawową na: Ludwig, Luther, Lothar - wyjdzie dość uniwersalny zestaw.

Z dodatków zastanowiłbym się nad zmontowaniem FlakLuthera jako bata na duże zgrupowania piechoty oraz lekkie mechy.

Resztę uzupełnić Recon Grenadierami (im więcej tym lepiej) bo także korzystają ze zdolności plutonu oraz moździerzem albo dwoma. Tylko Marka trzeba pocisnąć żeby zamówił z fabryki ;)
Ewentualnie jakieś bydle w postaci SturmKoniga.

Heavy Flak Grenadiers też są opcją do zastosowania jako skuteczny środek przeciwlotniczy na śmigłowce SSU. Ale pozostałych bym na razie nie wstawiał.
Bro, do you even blitz ?

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Wasze armie - czym i jak gracie?

Postautor: balint » 02 mar 2017, 14:12

Tak, jednak jest jedno "ale": muszę sobie radzić tym co mam :(
Bo niestety mam element A, nie mam elementu B: np. mam PrinzLuthera VI-C, nie mam dowodzenia grenadierów (za to mam Lisa). Mam Reconów, nie mam SturmLuthera VI-D.
Chciałbym mieć FlakLuthera, ale mam dwa Ludwiki.
I patrząć na instrukcję, to z wymagalnych elementów plutonu mam 2x Ludwig i Lothar.
Reconów i moździerze z chęcią bym powitał w mojej kolekcji... Ogólnie cierpię na deficyt grenadierów.

SturmKoniga akurat mam, ale za co go wsadzić?

Ps: Lis będzie miał 6 rzutów na rektyawację, więc tutaj nie obawiam się problemów.

Liczę, że jak wyliżę się po ostatnich zakupach u Marka, to powoli coś uzupełnię w zestawie. Ale dzięki za sugestię - dobra wskazówka jeśli chodzi o kierunek poszukiwań.

Ps: grałeś może już tym plutonem? Jak się srpawdza jego cecha?

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Wasze armie - czym i jak gracie?

Postautor: balint » 06 mar 2017, 09:26

Marek, a może przenieść ten wątek tutaj: Dust Tactics --> Armie
To samo z czerwoną pięścią.

Bo generalnie są trzy zakładki na wstawianie armii, jedna do malowania, druga do raportów i trzecia.
W sumie niepotrzebnie bałagan zrobiłem :)
Wątek u góry wydaje się być najwłaściwszym miejscem.


Wróć do „Artykuły do Dustopedii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość