Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Dyskusja ogólna o wszystkim co związane z DUST.
Muad
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2019, 19:42

Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: Muad » 02 maja 2019, 22:25

Hej!

Obecnie interesuję się Dustem 1947 nie dłużej jak miesiąc i jestem jak najbardziej zainteresowany. Dzięki uprzejmości graczy z Gdańska miałem okazję rozegrać grę na 100 pkt. co dało mi sporo do myślenia. Oczywiście już wcześniej zasady były mi znane jak i poszczególne bloki/frakcje. Stąd tez moje pytanie jak podejść do Dusta? Najlepsze rady jakie otrzymałem to przede wszystkim - wybierz ten Block, który najbardziej ci się podoba, potem dobierze Frakcję która najbardziej cis się podoba a później najlepiej pakiet: Starter + Command Squad + Army Box.

Czy są jakieś dobre rady jak tworzyć swoją armię? Np. zawsze musisz mieć mechy, im więcej bohaterów tym lepiej, nie bierz samej piechoty, weź jak najwięcej jednostek, wybieraj najtwardsze pojazdy. Czy możecie coś na typ polu poradzić?

Dzięki
----
ENG (for folks speaking englsih :)

Hi!

At present I am interested in Dust 1947 game for like a month. Thanks to the players from Gdańsk I had the opportunity to play the game for 100 points which gave me much to think about it. Earlier I have red about rules, blocs and factions in the game. That's why I have questions about how to start the game with Dust. Best tips I have are to take the Bloc you like the most, take the Faction you like the most and then take: Starter + Command Squad + Army Box.

So do you have any tips how to organise army? For example: you should have mechs, more heroes than less, do not take only infantry, take more units, choose the hardest vehicles. Could you give me some tips here?

Thanks

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: Marek L. » 03 maja 2019, 17:49

Cześć!

Miło powitać w gronie Dustowców ;) Niestety nie ma sensu się męczyć z angielskimi wpisami - nie udało nam się nigdy struktury forum i przycisków funkcyjnych przetłumaczyć na polski więc tylko rodacy się tu pojawiają :lol:

Ogółem rady które otrzymałeś uważam za bardzo dobre. Tyle że zamiast wybierać cały blok lepiej po prostu popatrzeć na dostępne startery i tam znaleźć miłość swojego życia :) Armii jest tyle co graczy - na początek warto pomyśleć co tobie się podoba, ogólnie meta idzie teraz mocniej w stronę dużej ilości piechoty ale mocna obecność artylerii pozwala to łatwo zniwelować.
W Gdański jest fajna i dość mocna ekipa, można potestować u nich różne armie i wtedy zdecydować się na to co ci się najbardziej podoba.
Dust or Bust!

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: balint » 03 maja 2019, 23:24

Hello,

Nie sugeruj się tym, kto ile ma mechów, bo na wszystko jest sposób, a w tej grze istnieją również świetne armie oparte na samej piechocie z delikatnym dodatkiem pojazdów.

To co Ci wyżej podpowiedziano. Obejrzyj strony konfliktu i sobie dopasuj to co lubisz. Nie chcesz grać Ruskimi - okey, skreśl ich z listy, nie zmuszaj się. Albo na odwrót - polubiłeś ich mega pancerną piechotę - to bierz ich.
Pamiętaj - gra ma być przyjemnością! A na rynku masz tyle dostępnych opcji, że na pewno coś sobie znajdziesz.

I graj, graj, graj :)

Muad
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2019, 19:42

Re: Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: Muad » 04 maja 2019, 10:32

Dzięki wielkie za odpowiedzi

Tak na prawdę na początku ciężko się zdecydować bo miniaturki są w bardzo dobrej jakości jak i ich design (mi same kostki stylizowane dają frajde). Gram sporo w planszówki także wiem jaki rozstrzał może być w jakości. W sumie tak na prawdę mam decyzję między Allies i SSu. Resztę stwierdziłem, że skreślę mimo iż też mają fajne elementy czy rozwiązania w grze (ach te kadetki). Także pewnie coś z tego na start a jako że system się rozwija to można w zamyśle iść dalej :)

Pytanie stricte techniczne: zasady zmieniały się z czasem (wersje etc) i nowa Errata bardzo pomaga pod tym względem, tylko nie mogę jeszcze jednej rzeczy znaleźć: Czy Command Squad (lider) sam w sobie może robić Reaktywację innych oddziałów czy tylko jednostka (bohater) z cechą Oficera ma tą akcje do dyspozycji? Nie liczę tutaj specjalnych plutonów oczywiście

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: Marek L. » 04 maja 2019, 10:41

Umiejętność oficer daje herosowi możliwość użycia tej samej opcji co dowódca command squadu.
Czyli command squad sam to robi bez herosa, jeśli żyje radiooperator to w dowolne miejsce na planszy.
Dust or Bust!

Muad
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2019, 19:42

Re: Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: Muad » 20 maja 2019, 12:41

Słyszałem, że ma być jakaś duża dostawa pudełek. Czy wiemy co przyjdzie? :)

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: Marek L. » 21 maja 2019, 12:35

Jest to głównie dotowarowanie i 4 nowe rodzaje pudełek ale mogę je sprzedawać tylko na mistrzostwach EU dopóki nie będzie oficjalnej premiery.
Ogólnie uzupełniam stany na Warfactory bo obecnie po magazynie hula wiatr...
Dust or Bust!

Muad
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2019, 19:42

Re: Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: Muad » 21 maja 2019, 16:19

Super :) a możesz zdradzić tajemnice jakie to będą nowe pudełka? Na apce Dust Enlist elementy pewnie już są. Albo chociaż jakie frakcje to będą :)

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: Marek L. » 21 maja 2019, 20:25

Niestety na razie nie ;) Oficjalna premiera w sierpniu. Na mistrzostwach bedzie dostępna niestety tylko mała część :cry:
Dust or Bust!

Muad
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2019, 19:42

Re: Początek z Dustem / Begining with Dust (PL/ENG)

Postautor: Muad » 11 cze 2019, 11:09

Wiemy jakie uzupełnienie magazynu będzie? Coś ze starej edycji jeszcze? Np.czy tacy Rangersi lub Stormgrenedierzy będą dostępni? Pozostali bohaterowie w paczkach czy osobno?


Wróć do „Dyskusja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości