Meta i balans

Dyskusja ogólna o wszystkim co związane z DUST.
Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Meta i balans

Postautor: Marek L. » 04 lip 2018, 09:47

Ja ostatnio grałem VS dziecko zimy jak udało się Jaha wyciągnąć na ring i nie żałuję że dostał bana :twisted: (Winter Child, nie Jahu :lol: )
Dust or Bust!

Valarus
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2016, 16:20

Re: Meta i balans

Postautor: Valarus » 10 lip 2018, 09:09

Rhino vs Guai-Lo - wyniki

Sytuacja: W ostatnim ruchu danej tury Rhino wykorzystuje bezpieczną sytuację i dopada Chińczyka z żabami, lądując w dymie aby zapewnić sobie cover na następną turę. Oba oddziały pełne.

Runda 1
Rhino i Młotki atakują - Guai-Lo broni się DR, ostatecznie otrzymując przerażające 3 obrażenia! Rhino otrzymuje jedno, żaby bezbronne w końcu nie są.

Rzut na inicjatywę... i Joe zapewnia koledze pierwszy ruch! Fani Jankesów szaleją.

Runda 2
Rhino naciera atakiem mierzonym zadając... aż 2 obrażenia! Dwóch Chińczyków pada, Alianci bez strat.

Runda 3
Guai-Lo aktywuje się i rozpruwa Rhino jak świniaka atakiem mierzonym, śmiejąc się z osłobny - 5 obrażeń, na polu bitwy zostaje sam Aliancki bohater, przygwożdżony od miotacza. Jest jeszcze szansa aby próbować reaktywacji, ale ostatecznie do niczego nie dochodzi - wymagałoby to wkońcu szczęśliwego rzutu na reaktywację + udanego rzutu na zdjęcie przygwożdżenia, bo w końcu atakować wręcz z nim nie można. Rhino zostaje dobity w następnym ruchu czerwonych.

Młotki nie były w stanie pozbyć się Steel Guardów nawet mając szczęśliwe dwa ataki pod rząd.

Guai-Lo 1:0 Rhino
Bukmacherzy mieli rację ;)

Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 290
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: Meta i balans

Postautor: Panda » 10 lip 2018, 09:54

Co mam powiedzieć? Widziałem takie scenariusze zdecydowanie zbyt często to się wziąłem i przefarbowałem. Tak apropos mety i balansu ;)

Jakbym miał robić swoją prywatną tabelkę tego co jest/nie jest op. Takie tiery mocy to wyglądałby mniej więcej tak.

1. NDAK - teraz i zawsze. Mają wszystko i wszystko tanie.
2. Spetsnaz i Marines - dobra piechota z lukami w mechach.
3. Luftwaffe - jeśli uważasz inaczej patrz ME ;)
4. RG i Blok Radziecki - gdyby nie braki w mobilności byliby wyżej.
5. Wehrmacht i LRDG jako stan obecny, podskoczy po dodaniu piechoty.
6. BK i Cthulhu, podobnie jak w przypadku LRDG - podskoczy po unitach dodatkowych
7. Rangerzy i Pure Najemniczki
8. Chińczycy
9. Brytyjscy Komandosi

Nie bijcie plx... ;)
Jołki połki! :twisted:

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Meta i balans

Postautor: balint » 10 lip 2018, 14:33

Bardzo fajne zestawienie.
Aczkolwiek ja bym rozbił RG od Bloku ze względu na świetne plutony gwardyjne to raz i wysoką mobilność blokowych KV (która nijak się ma do tezy o powoloności bloku) to dwa.
No i Chińczycy - poza bohaterami nie dysponują unikalnymi jednostkami, które stanowiłyby o ich unikalności.
Brytyjczyków zaś bym pominął wogóle - zostali wcieleni do LRDG.
Moje zestawienie.

1. NDAK - jak u Pandy
2. Spetsnaz i Marines - jak u Pandy
3. Czerwona Gwardia - łatwa do skompletowania armia, która na polu bitwy przetrwa wiele
4. Luftwaffe - albo zabija albo zostaje zdmuchnięta
5. Blok Radziecki - solidne, ale czegoś im brakuje
5. Wehrmacht i LRDG jako stan obecny, podskoczy po dodaniu piechoty.
6. Chińczycy
7. LRDG
7. BK
8. Cthulhu, podobnie jak w przypadku
9. Rangerzy

O Pure Najemniczki się nie wypowiadam

Seneszal
Ochotnik
Posty: 223
Rejestracja: 15 mar 2016, 08:27

Re: Meta i balans

Postautor: Seneszal » 10 lip 2018, 16:02

To i ja się wypowiem ;)

Wehrmacht - nowej piechoty raczej tu nie uświadczysz, być może jednak pokażą się nowe pojazdy (zapewne dustyfikowane) i to coś zmieni.

BK - pojawienie się oddziału dowodzenia i zmiany w lekkich laserach pokazuje, że może nie będzie to frakcja na miarę NDAK ale może stać się znacznie ciekawsza. No i te nowe postaci (goryl z działkiem i zombie - składak)! Aż zachciało się grać.

Mity- jak wyjdą nowe jednostki, to pogadamy. Na razie to blok mocno hobbistyczny (ale za to jakie figurki!).

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Meta i balans

Postautor: Myszon » 10 lip 2018, 17:31

Wysoka pozycja Czerwonej Gwardii bawi mnie bo z lekka zaprzecza - założeniu ze liczy sie liczba aktywacji ;)
Ani na Czerwonych ani na Stalowych to ona jakiś mega statystyki nie wykręci ;)
Tu już łatwiej robić masę na bloku :D
Czyli pojawia się temat „świadomej” gry swoimi wojskami ;)
Zastanawiam się tez czemu LW tak niziutkie - ja bym dał co najmniej 1 oczko więcej.
O BK czy Mitach nie mogę się wypowiedzieć.
Ale zastanawiam się też nad lokacja chińczyków poniżej bloku aliantów (kińczyki maja dostęp do całego wachlarza sprzętu armi czerwonej w 25%).

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Meta i balans

Postautor: Marek L. » 10 lip 2018, 22:04

Tu się zgodzę z Myszonem - łatwiej coś grywalnego turniejowo na Chinolach niż Rangerach.
Niska pozycja LRDG jest o tyle dziwna że nikt tym nie gra. Ja tą frakcją wygrałem mistrzostwa Włoch :lol:
No i niby tak wysoko stoją Marines a poza mną i Filipem nikt ich nie tyka :?:
Dust or Bust!

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Meta i balans

Postautor: Myszon » 10 lip 2018, 23:13

LRDG zostało pominięte - bo mało. A to błąd bo pomimo tekturowe konstrukcji ja widzę mega potencjał w masowym desancie szturmowym czy wrzutni Rino.
Co do piechoty to - obiecanki cacanki zobaczę będę się zadtanawiać ale już na Rangerach da się tym pare świństw ukręcić ;)
Marines dostali wysoka notę bo prowadzący są najwyższego sortu ;)
Ja akurat Marines nie widzę z powodu braku poważnej przeciw Pancerki. Tak jak do 4 klasy sobie radzą tak Filip moje żuczki musiał obijać Rino & Młot-Ziom squadem (lub ręcznie rozkręcić) bo Burkajacy Dog nie stanowił problemu - strzela czy nie - hu-kers. Biorę na klatę. Tu wychodzi przewaga wszystkich frakcji z pancerfaustami (i to poważna).

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Meta i balans

Postautor: Marek L. » 11 lip 2018, 07:36

Coś za coś. Dlatego ja często tam pakowałem Bulldoga również, albo Devastatora. I bardzo mi się podoba określenie kręcić świństwa :)
Dust or Bust!


Wróć do „Dyskusja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości