Operacja Kondor

Dyskusja ogólna o wszystkim co związane z DUST.
Xzanu
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 504
Rejestracja: 05 sty 2017, 18:49
Kontakt:

Operacja Kondor

Postautor: Xzanu » 06 lis 2017, 13:48

Obrazek

Kondor wylądował!

Co dostajemy w tej książeczce? Całkiem sporo jeśli mnie spytacie.
Książka ta uzupełnia to czego w Dust do tej pory w zasadzie nie było. Mianowicie jest to odpowiednik kodeksów z WH40K.
Zestaw obejmuje:

- podręcznik do Operacji Kondor
- zasady do Dust 1947 w wersji bez maty z polami
- znaczniki do gry
- dwa plakaty jeden z okładką i mapą Ok, drugi z wycinkami z gazety

ja miałem jeszcze pocztówkę reklamową z okładką.

Sam podręcznik do Operacji Kondor zawiera trzy opowiadania Andy`iego Chambersa, opis prawie wszystkich jednostek Luftwaffe (brakło tylko miejsca dla Bloody Barona i Bloody Blitza, za to pojawił się opis obserwatorów artyleryjskich), raport wywiadowczy o ostatnich jednostkach Specnazu i Aliantów,(amfibia PT-47A, Steel Guard przeciw-piechotny zestaw, Invader, KV 47, Recon Mickey II i III) zestaw trzech scenariuszy, opis nowych umiejętności, nowe przeszkody na mapę wraz ze specjalnymi zdolnościami tychże. I przede wszystkim opis plutonów Luftwaffe.
Czy warto kupić? Zależy czego szukamy. Jeśli brakuje komuś fluffu, opisu jednostek czyli generalnie Dustowego odpowiednika kodeksów armii to jest to idealna pozycja dla ciebie. Jeśli oczywiście grasz Luftwaffe to pozycja wręcz obowiązkowa. Bo to w zasadzie podręcznik dla LW. Zawiera krótką historię frakcji od jej powstania, poprzez reformy po zabójstwie Hitlera, do roku 1947.
Wspomniane w jednym z opowiadań LRDG nie pojawia się więcej w tej książce. O kultystach Cthulhu również nie ma nic poza wzmianką w przedruku w gazecie.
Poza opisaną wiedzą książką okraszona jest mnóstwem zdjęć figurek. Widać nawet kilka sztuk nowego dustowanego sprzętu. Może jest szansa by go zobaczyć kiedyś na stole jako faktyczny model a nie tylko tło do figurek.

Sama Operacja to odprysk z Operacji Babilon. Samotny fort broniony przez oddziały Desert Scorpions staje się celem zmasowanego ataku Luftwaffe. Fallschirmjager oraz Rakketentruppe wspierani przez lotnictwo oraz desantowane mechy. Najbliższe wsparcie obrońców jest 150 km dalej. Scenariusze obrazują tą sytuację. Desant (gdzie liczy się zniszczenie przeciwnika), Szturm (gdzie zwycięzcą jest ten kto utrzyma/zdobędzie fort) oraz Ewakuacja (obrońca musi opuścić pole bitwy przez strefę rozstawienia atakującego).

Bardzo chętnie zobaczyłbym podobne pozycje dla innych frakcji. Najlepiej z nowymi scenariuszami.
Wóda, Dust i Heavy Metal
- TAK, myślałem o malowaniu AERO -

Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 290
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: Operacja Kondor

Postautor: Panda » 06 lis 2017, 15:08

Coś jak kodeksy z Młotka? ;) Nej?
Jołki połki! :twisted:

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Operacja Kondor

Postautor: Marek L. » 06 lis 2017, 15:27

Mi się książka a przede wszystkim jej jakośc super podoba. Nie wiem czy nie wolałbym pójść bardziej ogólna droga i zamiast kodeksów nie mieć czegoś dla wszystkich w każdym rozszerzeniu. Zobaczymy co przyniesie kolejna książka. Piotr może chciałbyś troche rozwinąć im tekst i wrzucić go na oficjalną stronę warfactory?
Dust or Bust!

Xzanu
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 504
Rejestracja: 05 sty 2017, 18:49
Kontakt:

Re: Operacja Kondor

Postautor: Xzanu » 06 lis 2017, 15:30

a nie ma problemu. coś jeszcze dopiszę w takim razie.
Wóda, Dust i Heavy Metal
- TAK, myślałem o malowaniu AERO -


Wróć do „Dyskusja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości