Najgorzej wykonane jednostki

Dyskusja ogólna o wszystkim co związane z DUST.
balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Najgorzej wykonane jednostki

Postautor: balint » 11 wrz 2017, 11:37

Najnowsze produkty Dust Studio zachwycają pietyzmem wykonania i mnóstwem detali. Patrząc na taki Sandstorm trudno nie zwrócić uwagę na multum detali i jakość figurek.
Ale nie zawsze tak było - w przeszłości niektóre zestawy wyglądały jakby były ręcznie lepionie w glinie za pomocą patyka.
To mi nasunęło pomysł na wylistowienie najgorzej wykonanych figurek. Moje nominacje:

1. Red Storm - mam 4 zestawy i tylko z jednym nie było problemu. W kilku miejscach do figurek przylepione są kawałki plastiku. Ewidetnie coś skapnęło i tak to zostawiono. Trudno to odciąć czy wyszlifować, bo zwały są na pod plecakiem. Jedna figurka ma z kolei wywierconą dziurę w plecach pod plecakiem. Ogólnie, słabo to wygląda bez pomalowania.

2. Sigrid z panzerfaustami: płaska buzia i wybałuszone oczy. Kobieta - żaba, z buźką trudno jest cokolwiek wykombinować.

3. Ruskie głowy jako takie w trybie "żyrafowym" - z długą szyją i grotestkowym wyglądem. Pod tym wzlgędem stare główki wermachtu to poezja do malowania.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2017, 13:46 przez balint, łącznie zmieniany 1 raz.

Gothik
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 359
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:47

Re: Najgorzej wykonane jednostki

Postautor: Gothik » 11 wrz 2017, 12:57

+1 dla Sigrid z panzerfaustami, aliancka Rosie również przypomina cthulhową Istotę z Głębin. Generalna obniżka jakości miała IMHO miejsce przy produkcji rzeczy, które szły na kampanię kickstarterową (USMC, NDAK) - wtedy trzeba było wyprodukować dużo, szybko i tanio. Widać - zwłaszcza po piechocie - że formy odlewnicze były wykorzystywane do maksimum. Z rzeczy, które denerwują mnie ostatnio to działka/lasery do niemieckich walkerów, których bolce rzadko pasują do korpusów i otwory trzeba poszerzać scyzorykiem. No i wiecznie "klękające" korpusy do cięższych niemieckich maszyn (Wotan, Jagdwotan, Flammluther, JagdLuther). Na szczęście - patrząc na rewelacyjną jakoś nowych produktów dla Luftwaffe i Desert Scorpionsów - mamy to już chyba z nami.
Dust Archives - https://1drv.ms/u/s!AqaoVyYEuTkXmGI1itH ... 7?e=kJxiEF

Maszeruj albo zdychaj!

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Najgorzej wykonane jednostki

Postautor: balint » 11 wrz 2017, 13:47

A tak, klękające niemiieckie mechy są irytujące :)

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Najgorzej wykonane jednostki

Postautor: Marek L. » 12 wrz 2017, 19:00

Mi osobiście nigdy nie podobał się Rhino z Hammersami. Cięzko odmówić im możliwości na polu bitwy ale jakoś jakość tych modeli zawsze mi się nie podobała. Dlatego też chyba najmniej ich trzymam na magazynie i rzadziej polecam od innych, A może powienienem właśnie robić na odwrót :mrgreen:
Dust or Bust!

JaQbek
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 508
Rejestracja: 28 lut 2016, 21:22

Re: Najgorzej wykonane jednostki

Postautor: JaQbek » 13 wrz 2017, 10:13

Królowa tego rankingu jest tylko jedna
Obrazek

A co do klękających nóżek w mechach - są ruchome by każdy sobie ułożył w ulubionej konfiguracji, a potem kropelka kleju i zostają jak trzeba ;)
Bro, do you even blitz ?

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Najgorzej wykonane jednostki

Postautor: Marek L. » 13 wrz 2017, 12:03

O jezu to przeklęte ramię...
Jak pierwszy raz wziąłem ten model do ręki myślałem że ma specjalną pelerynkę..
Nie miała...
Dust or Bust!

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Najgorzej wykonane jednostki

Postautor: balint » 13 wrz 2017, 14:07

A tak, ta pani jest słuszną konkurencją dla Sigrid Tak napawdę nie wiem co jest gorzej wykonane.

K-man
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 456
Rejestracja: 29 lut 2016, 15:05

Re: Najgorzej wykonane jednostki

Postautor: K-man » 14 wrz 2017, 08:41

Mam obie i uwierz mi, że Singrid. Twarz traktorzysty lub goryla. Dramat :(

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Najgorzej wykonane jednostki

Postautor: Marek L. » 14 wrz 2017, 08:46

No nie wiem, ja uważam że jednak twarzy z daleka nie widać a narośl na ramię wielkości głowy to jednak większa wtopa u Anielki ;)
Dust or Bust!


Wróć do „Dyskusja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości