Strona 1 z 1

Najgorzej wykonane jednostki

: 11 wrz 2017, 11:37
autor: balint
Najnowsze produkty Dust Studio zachwycają pietyzmem wykonania i mnóstwem detali. Patrząc na taki Sandstorm trudno nie zwrócić uwagę na multum detali i jakość figurek.
Ale nie zawsze tak było - w przeszłości niektóre zestawy wyglądały jakby były ręcznie lepionie w glinie za pomocą patyka.
To mi nasunęło pomysł na wylistowienie najgorzej wykonanych figurek. Moje nominacje:

1. Red Storm - mam 4 zestawy i tylko z jednym nie było problemu. W kilku miejscach do figurek przylepione są kawałki plastiku. Ewidetnie coś skapnęło i tak to zostawiono. Trudno to odciąć czy wyszlifować, bo zwały są na pod plecakiem. Jedna figurka ma z kolei wywierconą dziurę w plecach pod plecakiem. Ogólnie, słabo to wygląda bez pomalowania.

2. Sigrid z panzerfaustami: płaska buzia i wybałuszone oczy. Kobieta - żaba, z buźką trudno jest cokolwiek wykombinować.

3. Ruskie głowy jako takie w trybie "żyrafowym" - z długą szyją i grotestkowym wyglądem. Pod tym wzlgędem stare główki wermachtu to poezja do malowania.

Re: Najgorzej wykonane jednostki

: 11 wrz 2017, 12:57
autor: Gothik
+1 dla Sigrid z panzerfaustami, aliancka Rosie również przypomina cthulhową Istotę z Głębin. Generalna obniżka jakości miała IMHO miejsce przy produkcji rzeczy, które szły na kampanię kickstarterową (USMC, NDAK) - wtedy trzeba było wyprodukować dużo, szybko i tanio. Widać - zwłaszcza po piechocie - że formy odlewnicze były wykorzystywane do maksimum. Z rzeczy, które denerwują mnie ostatnio to działka/lasery do niemieckich walkerów, których bolce rzadko pasują do korpusów i otwory trzeba poszerzać scyzorykiem. No i wiecznie "klękające" korpusy do cięższych niemieckich maszyn (Wotan, Jagdwotan, Flammluther, JagdLuther). Na szczęście - patrząc na rewelacyjną jakoś nowych produktów dla Luftwaffe i Desert Scorpionsów - mamy to już chyba z nami.

Re: Najgorzej wykonane jednostki

: 11 wrz 2017, 13:47
autor: balint
A tak, klękające niemiieckie mechy są irytujące :)

Re: Najgorzej wykonane jednostki

: 12 wrz 2017, 19:00
autor: Marek L.
Mi osobiście nigdy nie podobał się Rhino z Hammersami. Cięzko odmówić im możliwości na polu bitwy ale jakoś jakość tych modeli zawsze mi się nie podobała. Dlatego też chyba najmniej ich trzymam na magazynie i rzadziej polecam od innych, A może powienienem właśnie robić na odwrót :mrgreen:

Re: Najgorzej wykonane jednostki

: 13 wrz 2017, 10:13
autor: JaQbek
Królowa tego rankingu jest tylko jedna
Obrazek

A co do klękających nóżek w mechach - są ruchome by każdy sobie ułożył w ulubionej konfiguracji, a potem kropelka kleju i zostają jak trzeba ;)

Re: Najgorzej wykonane jednostki

: 13 wrz 2017, 12:03
autor: Marek L.
O jezu to przeklęte ramię...
Jak pierwszy raz wziąłem ten model do ręki myślałem że ma specjalną pelerynkę..
Nie miała...

Re: Najgorzej wykonane jednostki

: 13 wrz 2017, 14:07
autor: balint
A tak, ta pani jest słuszną konkurencją dla Sigrid Tak napawdę nie wiem co jest gorzej wykonane.

Re: Najgorzej wykonane jednostki

: 14 wrz 2017, 08:41
autor: K-man
Mam obie i uwierz mi, że Singrid. Twarz traktorzysty lub goryla. Dramat :(

Re: Najgorzej wykonane jednostki

: 14 wrz 2017, 08:46
autor: Marek L.
No nie wiem, ja uważam że jednak twarzy z daleka nie widać a narośl na ramię wielkości głowy to jednak większa wtopa u Anielki ;)