Najbardziej bezużyteczna jednostka

Dyskusja ogólna o wszystkim co związane z DUST.
Gothik
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 300
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:47

Najbardziej bezużyteczna jednostka

Postautor: Gothik » 13 mar 2017, 15:11

Tak tak, wszyscy je znamy - ubarwiające nasze rozgrywki akcenty kabaretowe, zmarnowane punkty, kompletni parodyści, na widok na planszy których przeciwnik uśmiecha się z politowaniem i zaciera ręce przed zadaniem coup de grace, a Ty zastanawiasz się - "o czym ja k*&%a właściwie myślałem?" - najbardziej bezsensowne i bezużyteczne jednostki w świecie Dust. Z mojej strony - jako gracz biarmijny nominuję złych braci-bliźniaków z dużych starterów babilonowych - Steel Marines (Allies) i Desert Suns (Axis). Wybór jest prosty - jednostki z miotaczami płomieni muszą walczyć na bliski dystans, ale z ruchem 2/3 nie zdążą nawet podejść do karuzeli, żeby ją popchać - zostaną 35467 razy zmieceni, jak tylko w swoim żółwim tempie wychylą się zza osłony. Fakt, że obie jednostki mają 3 klasę pancerza nie wcale nie działa jako okoliczność łagodząca - przy infernie ołowiu wylewanym przez unity 1. klasy obrona wynikająca z grubszego pancerza jest iluzoryczna, a znacznie zawęzony zostaje wachlarz bohaterów, których można by do nich dołączyć, aby ocalić ich przed ostateczną błazenadą (Lara, anyone? :)) Nadają się do walki obronnej, powiecie. Ale kto w Duście bawi się w obronę, zapytam? Ta gra to atak, atak, atak!!!

A jakie są wasze typy?

P.S. Starym graczom zaznaczam, że chodzi o wersję 1947 - W Dust Tactics 1.0 (Hermann, Hammers) i 2.0 (duże alianckie walkery z odkrytym kokpitem) zwycięzcy byli powszechnie znani, odpowiednie poprawki zostały naniesione i dziś już nikt z nich się nie śmieje :D
Dust Archives - https://1drv.ms/f/s!AqaoVyYEuTkXmGLijNNpPYTRzU1D

Maszeruj albo zdychaj!

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1042
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Najbardziej bezużyteczna jednostka

Postautor: Marek L. » 13 mar 2017, 15:55

Po stronie alianckiej z uporem maniaka używam niekiedy Honeya który dzięki sile ognia opartej na czystym farcie oraz opancerzeniu z kartonu pada gdy tylko przeciwnik groźniej na niego spojrzy.

Dla niemców nominuję Luthera który niby robi wszystko bo jest w stanie uszkodzić i piechotę i pojazdy i nawet walczy wręcz- a w praktyce nadaje się do niczego bo niezależnie od potrzeb zawsze mamy lepszy sprzęt do wyboru.
Dust or Bust!

JaQbek
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 451
Rejestracja: 28 lut 2016, 21:22

Re: Najbardziej bezużyteczna jednostka

Postautor: JaQbek » 13 mar 2017, 16:07

Mindless zombie - tyle co zagrałem kilka razy to nadal nie umiem tym się posługiwać. Ginie to jak muchy (1 klasa), rusza się jak nieboszczyk - 2/3 i w zasadzie to jak złapie je arta to kaplica.

PanzerPrinz v.3.0 - kiedyś ubermensch, który z najgorszego pojazdu robił maszynę do szlachtowania i pohańbienia przeciwników. Dziś - drogi, ewentualnie uda się mieć 3 akcje i oficer, który jest mu na dobrą sprawę zbędny.

Loth / Tropikalny Loth - absolutny faworyt ranking od v.1.0. Drogi, zasięg głównej broni znikomy i minimalna ilość kości do niej. Nawet najnowsza umiejętność naprawy nie ratuje go, gdyż taniej i pewniej wziąć najemniczki albo oddział dowodzenia.

Lohengrin - klimat 120% Dusta, prawdopodobnie pierwszy mech jaki powstał i miał swój model (1/35), niedawno dopiero powstała oficjalna karta do niego. Niestety statystyki mówią jasno: nie da się połączyć roli przeciwpancernej z artyleryjskiej. Przynajmniej nie w tej grze :P
Bro, do you even blitz ?

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1042
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Najbardziej bezużyteczna jednostka

Postautor: Marek L. » 13 mar 2017, 19:26

Będę polemizował z zombie :D
To że ty czymś nie umiesz grać nie znaczy że jest bezużyteczne!

Za to tacy steel marines nawet jak są w idealnej sytuacji i tak kur&& wszystko chrzanią :D
Dust or Bust!

Seneszal
Ochotnik
Posty: 209
Rejestracja: 15 mar 2016, 08:27

Re: Najbardziej bezużyteczna jednostka

Postautor: Seneszal » 13 mar 2017, 20:15

To i ja się dołączę:
- Desert Suns - fakt, są powolni, mają mały zasięg ale mają Damage Resilient i mimo wszystko co ogień to ogień. Są ciekawą jednostką "blokującą" przeciwko jednostkom wroga, które pędzą do przodu.
- Mindless Zombie - są powolni, za drodzy (np. w porównaniu do Marines z psami czy piechoty NDAK), obrażenia takie sobie. Właściwie bez bohaterów i dużej ilości jednostek są mało użyteczni. Jako oddziały z CC, giną nawet jak atakują. Gdyby nie to że to jednak zombie, to nie miałoby sensu nimi grać. Marku, może nie umiem za bardzo nimi grać, ale porównując je z innymi jednostkami wypadają słabo.
- Zombie Suicidal Squad - zdecydowani zwycięzcy, za 8 punktów można mieć bardziej użyteczny oddział. Ich broń jest właściwie tylko przeciwpancerna. Na szczęście mają Charge i ruchu 2/4.

Najemnik_001
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 206
Rejestracja: 28 lut 2016, 21:21

Re: Najbardziej bezużyteczna jednostka

Postautor: Najemnik_001 » 13 mar 2017, 20:51

Co do SSU to kiedyś powiedział bym żaby ale teraz są bardzo dobre więc powiem:
Laverentyj Beria: 1 kostka na dziale, no może największy zasięg (18) i jedno z lepszych dział pod względem obrażeń ale trafić z tego czegoś to trzeba mieć farta do tego ma miotacz ognia o zasięgu jeden, z którego rzadko kiedy da się coś zabić bo przecież nic nie podejdzie.
Do tego można dodać mechy inżynieryjne bo do naprawiania są najemniczki tańsze a do walki się nie nadają
Jak piechota to najcięższa :D

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 342
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Najbardziej bezużyteczna jednostka

Postautor: balint » 16 mar 2017, 11:13

Oś:
1. Zwykli laserowcy z Blutkreutz. W standardzie 5 chłopa rzuca 5 kośćmi. Tutaj nawet koszt 6 i laser nie są w stanie niczego uratować, zwłaszcza jeśli w pierwszym w rzucie wypadną całe dwa sukcesu. Jednostka ma wartość tylko kolekcjonerską.
2. Zombie Suicide squad: za 8 punktów jednostka jednorazowego użytku. Jakby chociaż można by im było zrzucić amunicję.... Niestety nie. To również kolekcjonerksa jednostka

ZSS:
1. Beria - jak Najemnik_001 napisał
2. Marlen - mech rzucający dwoma kośćmi. Serio?

Alianci:
1. Ranger Combat Squad - 7 punktów, a Frontowiki za 6 kładą ich na łopatki. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie zastosowania tego oddzziału.
2. Ranger Heavy Weapon Squad - jak powyżej, koszt 8.

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 224
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Najbardziej bezużyteczna jednostka

Postautor: Myszon » 19 mar 2017, 14:59

Beria ma jeszcze pancerz i ckm'y .... Red Fury - mobilna platforma PPSH (z bonusowym auto kill'em) trafić tym coś graniczy z cudem i jedynym większym wyzwaniem niż celny strzał ... jest utrzymać to żywe do 3 tury poziom opanxerzenia powoduje że jak ktoś krzywo spojrzy to nasz traktorek ze wstydu i zgryzoty zamyka sie w sobie i idzie do domu. Podczas wszelkich testów większą skuteczność p-panc osiągneli Ochotnicy iż ta myśl technologiczna ZSS. Podsumowując sprzęt ma zastosowanie jeśli wróg akurat zaparkuje na przeciw lufy wozem pancernym, decydując się na nie korzystanie z osłony i nie strzelając do nas oraz dając nam czystego sustaina (i jeśli mamy jeszcze dowodzenie w odwodzie). Sprzęt był ewidentne projektowany na potrzeby filmów takich jak "Czterej Pancerni".
Może jak ma sie ich 5 to wtedy działają inaczej poza funkcja mobilnej osłony - zastosowania brak.

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1042
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Najbardziej bezużyteczna jednostka

Postautor: Marek L. » 19 mar 2017, 20:48

Chyba kpisz!
To jest super sprzęt!
Swojego czasu wystawiałem jeden zdobyczny bo jest milion razy lepsze od poundera;D
Tanie jak barszcz, daleki zasięg i mocno bije. Absolutny must have na duże plansze!
Kobiety na traktory!
Dust or Bust!

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 342
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Najbardziej bezużyteczna jednostka

Postautor: balint » 19 mar 2017, 20:50

Ja tam ostatnio kolegę Seneszala bardzo boleśnie uszczypnąłem traktorkiem :)


Wróć do „Dyskusja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość