Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Zaprezentuj się na forum.
Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 291
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Panda » 05 paź 2016, 11:53

Widzę to tak, że same najemniczki niestety nie zwojują zbyt dużo. Możesz ich mieć nawet 4 startery, ale same z siebie są po prostu zbyt papierowe. Taki trochę glass cannon. Z czysto taktycznego punktu widzenia i tego co dziewczyny sobą reprezentują to rzeczywiście najlepiej odnalazłyby się w SSU, ale ja nimi gram w Aliantach ze względu, że wpisują mi się w tematykę armii (flamery i rozpierdol, jakby ktoś się pytał), a i w Osi też znajdą swoje miejsce, bo uzupełniają tę nację o mobilność.

I to wszystko na tę chwilę. Mam nadzieję, że w przyszłości się to zmieni, ale zobacz co jeszcze byłoby potrzebne tej nacjii do dustowej autonomii - piechota ciężka, jednostka/tki latające, ciężkie mechy, jednostki wyspecjalizowane (kamuflaż/snajperzy/cuda na kiju). I jakby nie było to raczej pieśń przyszłości, która mam nadzieję, nadejdzie :)

Edit: I tak, Bushmaster jest w pytę. Mam dwa i to jedna z najlepszych dustowych decyzji jakie podjąłem. Wmontowana 'bazooka', która bije na 8, wmontowany karabin .30 cala. Dobry przeciw jednostkom opancerzonym, jeszcze lepszy przeciw piechocie. Movement 3/6. Na 'nowe' zasady dodatkowo, można ustawić go w ofensywie tak by jego wrak posłużył Ci taktycznie. I to wszystko w cenie 7 punktów! Jak to mawiają w moim korpo - 'chłostaj mnie, chłostaj, ty tłusty bydlaku' :twisted:
Jołki połki! :twisted:

Mandaryna
Untertoten
Posty: 8
Rejestracja: 03 paź 2016, 01:49

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Mandaryna » 05 paź 2016, 14:37

Nie spodziewam się pełnej autonomii po 'bloku', który ma po prostu znacznie mniejsze zaplecze figurkowe niż dowolny 'prawdziwy' blok :) Większość (wszystkie?) frakcji mają większy wybór niż Merce, nic dziwnego, że będę po prostu skuteczniejsze niż goli 'niebiescy'.

Gdyby chcieć pograć optymalnie, to tak, kombinowanie z frakcjami etc. Albo wręcz zrobienie tego w drugą stronę, wyjście z jednego bloku (pewnie Alliesów) i konwersja wizualna oddziałów z blokowych na najemnicze (np. ciężkim rangerom w pancerzykach pozmieniać główki na babskie - krok pierwszy; połamać 1-2 figurki ze zwykłych drużyn piechoty na części i przerobić figurkę 'z zewnątrz' na piechurkę - krok drugi ...), do tego prawnicze mambo-jumbo w plutonach (podmienianie jednostek i wykorzystanie plutonów, które działają na dowolne unity z plutonu/supportu, oraz 'zwykłych' plutonów ale składających się w 100% przekonwertowanych figsów - jak hvy rangersi) i niebieskie kostki i hajda. Ale to mooooże kiedyś, w przyszłości.

Na razie pure blue :)

Mandaryna
Untertoten
Posty: 8
Rejestracja: 03 paź 2016, 01:49

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Mandaryna » 05 paź 2016, 14:50

Pure, bo do "captured vehicle" wstawiamy fotel pilota obity niebieskim pluszem i się liczy :)

Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 291
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Panda » 05 paź 2016, 15:05

Tu akurat problemu nie ma, bo dust trzyma skalę, a wszystkie główki da się łatwo wymontować. A główek babskich w tej skali jest od pyty, albo jeszcze więcej. I powiem, że przemawia to do mnie co piszesz, bo jak na żeńskie michały patrzyłbym się godzinami (no sexism included, just pure fun) to przedstawianie figurek różnych roznegliżowanych do przesady trochę się kłóci z logiką vide zbroje fantasy dla kobiet.

Podoba mi się kierunek, użytkowniku! A jeśli by była trzeba coś doradzić w kwestii co dobrać by pograć to służę pomocą. Oczywiście w kwestii co się z czym klei, bo grywalne jest wszystko. Takie tam moje przemyślenia.
Jołki połki! :twisted:

Mandaryna
Untertoten
Posty: 8
Rejestracja: 03 paź 2016, 01:49

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Mandaryna » 05 paź 2016, 17:01

Panda pisze:(...) bo jak na żeńskie michały patrzyłbym się godzinami (no sexism included, just pure fun) to przedstawianie figurek różnych roznegliżowanych do przesady trochę się kłóci z logiką vide zbroje fantasy dla kobiet.(...)


Po pierwsze, to ober-sisterka demolicji albo Tanya w koszulce z napisem :
Obrazek
Najlepiej, gdyby Luisa nosiła taki t-shirt, ale nie znam malarza z aż tak precyzyjną ręką.

Po drugie, tego rodzaju patriarchalna mizoginia, jaką prezentujesz w swoim poście jest oczywistym zaprzeczeniem prawa do swobodnego wyrażania się ubiorem i wyglądem. W dodatku krople wypluwanej plwociny i wydyszanego jadu blokują ci pole widzenia i uniemożiwiają spojrzenie na szerszą perspektywę ( [ LINK ] do wyjaśnienia na Imgurze ).

W przypadku tego gościa :
Obrazek
jakoś nie zgłasza się zarzutów do niepraktyczności zbroi. Wystarczy trochę testosteronu i wszystko nagle jest OK, hę?

Hmpf!

dużo, dużo czasu później

Nie przesadzajmy z tymi negliżami. Jedna Mayhemka, jedna Demolka, jedna-dwie z Justyś. No i Lusia, ale Lusia jak na bohatera w skali 1/48 i tak jest dość stonowana. Tego rodzaju 'look' armii jest zamierzony (widział ktoś gdzieś bro-jemnika?), ociera się o stylistykę pin-up ale nadal daje pozory realizmu.

Co do konwersji, to - jak widać w poprzednim poście - jest to wielkie 'mooooże kiedyś' :)

Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 291
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Panda » 06 paź 2016, 00:12

Matko bosko... Jak padają argumenty 'ad personam' to wiedz, że coś się dzieje. Jak napisałem coś co Cię obraża - przepraszam, już tak mam :shock:

Wróćmy do dyskusji.

Pin-up jest charkaterystyczny dla konwencji drugowojennych vide nazywanie samolotów żeńskimi imionami, malowanie pseudo portretów i jest to uwarunkowane kulturowo. Jaka to kultura to nie miejsce na tę dyskusję. Mi średnio to leży w tym systemie, a mówimy tu o przypadkach gdzie po polu bitwy biegają małpy i zombie, a o mechach nie wspominam. Kwestia gustu.

Tak czy siak fajnie by było zobaczyć armię typowo żeńską niezależnie z jakiej frakcji by to było, a są do tego narzędzia.
Jołki połki! :twisted:

Mandaryna
Untertoten
Posty: 8
Rejestracja: 03 paź 2016, 01:49

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Mandaryna » 06 paź 2016, 01:21

Eee... Political correctness zaszło już tak daleko, że mój poprzedni post można było wziąć dosłownie? Łącznie z Arnoldem i jadowitą plwociną? O rany :o

W osobnej linijce, żeby było czytelnie : Nie, nie uraziłeś moich uczuć :D

Pin-up - cóż, DUST to jest druga wojna, tylko dwa lata później :) Ale chodziło mi o stylistykę 'negliżu'; w większości przypadków starali się (nie, żeby zawsze wyszło) zrobić to filuternie. Nie dało się poubierać pań w kuse, świeżo odprasowane 'mundurki', bo to jednak działania wojenne są i nosi się ciuchy 'do pracy', a nie 'do foto'. Ale upakowali co się dało - patrz pozy w Mayhemkach, Justynkach... Porównaj do innych kobiecych postaci, z SSU czy Niemców. Zupełnie inna stylistyka, pozy, a przecież to ten sam projektant. Pin-up czy nie, to kwestia subiektywna, dla niektórych odważna Lara Croft to za mało, dla innych ubłocona G.I.Jane to ciągle za dużo :) Akurat dla mnie to, co prezentują najemniczki jest OK. Coś a'la Lady Jaye. Owszem, Luśka to przegięcie, ale na Luśkę mnie nie stać - problem solved. Proponuję dropnąć wątek, czy mercki dustowe to pin-up czy nie, bo pewnie i tak nie dojdziemy do porozumienia :) Polecam poszukać sowieckich pin-upów - rosyjski grafik zrobił całą serię artów 'co by było gdyby ZSRR miał pin-upy' - świetna robota, doskonale łącząca ducha pin-up z realiami (jak to w pin-upach, podkolorowanymi na różowo) życia człowieka radzieckiego.

Babska armia - owszem, narzędzia są... Więc, czysto teoretycznie, co nadawałoby się do prostej konwersji? To dałoby bazę do rozważań, co trzeba by skonwertować :) Do głowy przychodzą mi ciężcy rangersi, grenadierzy oraz większość sowieckiej piechoty; ze względu na pancerz i /lub niedopasowany mundur łatwo 'ukryć' brak kobiecych kształtów i zasugerować je odpowiednią głową. Coś jeszcze?

Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 291
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Panda » 06 paź 2016, 07:49

Wiesz. Ciężko się z Tobą pisze. Jak chcesz kontynuować ten dziwny wątek to może nie u Bartka?

Pozostałe odpowiedzi z mojej strony wyczerpują temat. Chyba, że potrzebujesz pomocy w szukaniu bitsów?
Jołki połki! :twisted:

Azalod
Untertoten
Posty: 30
Rejestracja: 09 wrz 2016, 15:29

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Azalod » 06 paź 2016, 14:57

Nie poddawaj się Panda, walcz ! :)
Obrazek

Co do armii złożonej z samych najemniczek to zrezygnowałem z tego pomysły. Teraz jeśli miał bym coś takiego robić to wystawiał bym je jako SSU i przerabiał ruskich na babki. Po pierwsze najemny mech jest na tej samej konstrukcji co ruskie. Ciężkiej piechoty w puszkach nie trzeba praktycznie wcale przerabiać wystarczy odpowiednio pomalować, no i pozmieniać główki niektórym oddziałom.
Nie wiem czy kontrast między ubiorem najemniczek i np. bohaterem SSU lub przerobionych oddziałów nie będzie zbyt duży.

Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 291
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Panda » 06 paź 2016, 15:26

Oj tam, oj tam. Paradoksalnie nie jesteśmy tu po to by walczyć między sobą. Nie? ;)

Kontrast, o którym piszesz, nie powinien być duży. Na ten przykład. Kamizelki kuloodporne dla kobiet dywersyfikowane są stosunkowo od niedawna. Pani w pełnym rynsztunku od pana w pełnym rynsztunku z 30 m. niewiele się różni :)
Jołki połki! :twisted:


Wróć do „Prezentacje Forumowiczów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość