Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Zaprezentuj się na forum.
Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 290
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Panda » 16 wrz 2016, 11:32

gratulacje! :)
Jołki połki! :twisted:

Mandaryna
Untertoten
Posty: 8
Rejestracja: 03 paź 2016, 01:49

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Mandaryna » 03 paź 2016, 20:45

Witam wszystkich :) Pierwsze posty za płoty... Piszę w tym wątku, ponieważ jestem właściwie w tym samym miejscu co Azalod miesiąc temu. No, może trochę bardziej skłaniam się w kierunku najmitów :) Kilka gier testowych mam za sobą, grę ogarniam, ale z preferencji to zdecydowanie najmici (tie breakiem są niebieskie kostki :D ). I tu pojawia się pytanie :
(...) Zacząć zbieranie chciałem od starteru najemniczek, niestety dowiedziałem się że nimi nie pogram jako samodzielna frakcją (...)
Chlip... Dlaczego nie pogra się najmitami jako samodzielną frakcją? :o :shock: :cry: Szybka (ponowna) lektura rulebuka do Dust'47 (PDF ściągnięty z http://www.dust1947.com/) - i widzę, że jest napisane wprost, że "Mercenaries can also be fielded as an entirely Mercenary force." Coś umknęło mojej uwadze, jakaś zasada, update, mechanika turniejowa?

Jeżeli jednak najmitami można grać jako najmitami, to mam pytanie... W którą stronę rozbudowalibyście pluton najemniczek, zakładając, że w plutonie są tylko i wyłącznie najemnicy plus jeden Captured Vehicle, a chce się osiągnąć kolejne progi z 50 i (chyba) 80 punktów ? Po pierwszym starterze drugi, bo będzie drugi łazik, a potem jakiś konkretny mech? Którego Captureda brać jako pierwszego, żeby dobrze się sparował z Wreckerem ze startera?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Marek L. » 03 paź 2016, 22:27

Ależ można grać najemnikami ze startera jako oddzielną armią.
Myślę że w tamtej myśli chodziło o to że jest za mało figurek żeby zbudować różnorodne siły..
Obecnie jest jeden mech, bohaterka, oddział piechoty, zespół broni ciężkiej i mechaniczki. Samym tym większa armia to będą nudy ;)
Co do captured to ja osobiście jestem wielkim fanem Red Fury która czasem pomaga moim aliantom. Działo ma diabelski wręcz zasięg, a jak trzeba to chłopaki i z pepesz pocisną :D
Dust or Bust!

K-man
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 456
Rejestracja: 29 lut 2016, 15:05

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: K-man » 04 paź 2016, 01:46

Najemniczki ładnie można spakować z SSU. Podobne mechy, Specnaz i masz miodzio armię.

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Myszon » 04 paź 2016, 08:56

Czekając na nowe oddzwiały też dopisze się z poleceniem sowieckiego traktorka.
Najemniczki to fajna armia, 2 podstawki (imho) plus coś do bicia pancerki to fajne rozwiązanie. Siostry Psujki jako piechota szturmowa super!!! ... z tanią super razy dwa (kilka razy ja nimi kogoś pojechałem i kilka razy ktoś mnie - regularnie robi to np. Krzysztof K.). Lekki Wrecker ma swoich przeciwników, ale ja należę do fanklubu bo robi robotę a dwa to zrobią nawet 2 roboty :twisted: - piechota stop, lekkie pojazdy stop (a jak dobrze to rozegrasz to nawet piechota i pacerka stop, w jednej turze). Jedyny problem jaki widze jest kwestia ciężkiej pancerki której nie masz czym stukac i tu polecam coś "wylizingować" od innej frakcji. Jako gracz Niepokonanej Armii...z czystym sumieniem polecam traktor Red Fury koszt 7 ptk, bije każdą pancerkę a jak trzeba to jest boską mobilną platformą PPSH-47 (3x 7 kostek przeciw piechocie 1,klasy).

K-man
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 456
Rejestracja: 29 lut 2016, 15:05

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: K-man » 04 paź 2016, 15:57

Jak połączyć Najemniczki z SSU, to nie ma potrzeby liczyć punktów za Captured Vehicle. Do Mechaniczek dorzuć Red Fury lub zestaw SSU z Różą i dodatkowo Red Rain (czyli artylerię). Jako oficerów team Specnaz oficerski i masz szybką i mocną ekipę. Wtedy może użyć dwóch Plutonów naraz (Tanya i Róża), pierwszy dalej DS, drugi Camo. I gra muzyka.

Mandaryna
Untertoten
Posty: 8
Rejestracja: 03 paź 2016, 01:49

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Mandaryna » 05 paź 2016, 00:05

Czyli najpierw starter, potem jeszcze raz starter i/lub Mechaniczki oraz coś ciężkiego w stylu Red Fury. Do turniejowego daleko, ale na lokalne zabawianie się powinno styknąć...

K-man : ale to wymaga łączenia Najemniczek z SSU, więc odpada :)

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Marek L. » 05 paź 2016, 00:14

Wybór jest spory niestety :D
Niektórzy ukochali lekkiego Hermana za potężną siłę ognia, ja z Pandą bushmastera za uniwersalność i mobilność. Najbezpieczniej zbierać wszystko :lol:
Dust or Bust!

K-man
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 456
Rejestracja: 29 lut 2016, 15:05

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: K-man » 05 paź 2016, 00:27

Mandaryna możesz sobie SSu pomalować na najemników. Chodzi o to, że dodając jeden lub dwa pojazdy z SSU do najemniczek, nie musisz ich traktować jako Captured (czyli +2 punkty ekstra).

Mandaryna
Untertoten
Posty: 8
Rejestracja: 03 paź 2016, 01:49

Re: Bartek/Najemnicy,Alianci/Warszawa

Postautor: Mandaryna » 05 paź 2016, 11:24

Ale wtedy to już nie jest pure 'Merccenary'. I nie kwalifikuje się do faction bonusu.


Wróć do „Prezentacje Forumowiczów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości