Czym jest Dust Warfare

Pytania oraz dyskusje na Warfare i jego zasad.
Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Kontaktowanie:

Czym jest Dust Warfare

Postautor: Marek L. » 29 lut 2016, 19:03

Dust Warfare jest dodatkowym systemem do figurek Dust stworzonym przez FFG i wydanym w 2012 roku.
Jego zadaniem było wciągnięcie do świata Dust bardziej "ambitnych" graczy figurkowych którym nie odpowiadały proste zasady pierwszych edycji Dust Tactics. Mechanicznie Warfare i Tactics są od siebie zupełnie różne, nie tylko ze względu na sposób prowadzenia rozgrywki (warfare to klasyczny bitewniak z miarką i linią wzroku wyznaczaną znad modelu). Charakterystyki uzbrojenia, umiejętności bohaterów i jednostek - wszystko zostało rozpisane od nowa, drastycznie weryfikując przyzwyczajenia niektórych graczy. Wprowadzono strukturę plutonów ograniczając możliwość dobierania jednostek według własnego uznania, oferując graczom w zamian specjalne bonusy. System jest dość skomplikowany, nie będę się wdawał teraz w jego szczegółowy opis.

Moje wrażenia z rozgrywki były dość pozytywne (dużo zabawy z dodatkowymi umiejętnościami plutonów, potrzeba nowego spojrzenia na znane jednostki pod innym kątem ). Aczkolwiek moja awersja do mierzenia i awantur ktokogowidziidlaczegonie szybko dała o sobie znać i zostałem przy Dust Tactics.

Po przejęciu praw do dystrybucji Dusta przez Battelfront system zaczał być traktowany lekko po macoszemu ze względu na pojawienie się kolejnej wersji bitewniakowej - Dust Battelfield. Z czasem Warfare przeszedł w ręce najwierniejszych fanów z USA i obecnie prawa licencyjne do niego posiada Gregory Withrow z którym pozostaję w kontakcie. Wraz ze swoim zespołem odpowiada on za pojawianie się w internecie kolejnych kart i przygotowuje obecnie kolejną wersję podręcznika podstawowego. Ze wstępnych rozmów wynika że będzie on udostępniony za darmo w internecie wraz z kartami do Dust Warfare.

Dust Warfare pojawiło się na kanale Watch it Played i serdecznie polecam serię filmików o nim wszystkim zainteresowanym. https://www.youtube.com/watch?v=O2RAxRXDpwI
Dust or Bust!

Wróć do „Zasady i dyskusja ogólna”