Strona 1 z 1

Armia Turniejowa - MARINES "Jeśli nas pokonają to utopimy ich we własnej krwi"

: 15 kwie 2016, 17:33
autor: Marek L.
Panowie!

Jak wiecie wielkimi krokami zbliżają się czerwcowe mistrzostwa Europy w Dust Tactics w Warszawie!
Impreza to bez precedensu (więcej szczegółów w PL już niedługo na naszym forum).
W związku z tym zachęcam do umieszczania swoich pomysłów na armie wraz z rozpiskami i dyskusji.
Jako przykładny dowódca posłużę jako wzór :lol:
Oto mój ukochany SPAM Marines!

"Diver" - 9 Pts
"Choppers" -5 Pts
"Firestarters" - 7 Pts
"Mavericks" - 8 Pts
2x"Hot Shots" - 16 Pts
2x"Force Recon" - 14 Pts
"Saints" - 5 Pts
"Mustangs" - 10 Pts
"Bushmaster" - 7 Pts
"Six Shooter" - 19 Pts

Zalety: PIECHOTA! Wszelkie scenariusze zakładające zajęcie terenu czy obronę budynku są łatwe do zabezpieczenia. Marines ruszają się szybko (do 5 pół w marszu) i jest ich dużo więc łatwo samą "siłą żywą" zablokować wejście do budynku i patrzeć jak przeciwnik kombinuje jak nas wykurzyć.
Agresywne otwarcie - na wąskich planszach armia ta jest w stanie zadać duże straty przeciwnikowi już w pierwszej rundzie. Jednostki Force Recon posiadają umiejętność zwiadu, 5 ruchu i ostrzał może być przykrą niespodzianką dla mocno wysuniętych formacji przeciwnika. Podobnie ma się sytuacja z nieco droższymi ale lepiej wyposażonymi Mavericks, ich "Ruch i Strzał" pozwalają zarówno wejść z hukiem w wir walki jak i bezpiecznie się z niej wycofać po ostrzelaniu. No i mamy dzielnego australijskiego herosa, Divera który może dać naszym piechurom 3 akcje.

Wady: Słabe możliwość p-panz. Hot Shots i ich rusznice sprawdzają się najlepiej w walce do 4-5 klasy pancerza pojazdu, potem to już jak rzucanie kamieniami. Bushmaster posiada podobną efektywność a znacznie łatwiej ginie (2 klasa pancerza pojazdu). Jedyna nadzieja w potężnym Six Shooterze ale osobiście miałem z niego raczej kiepskie rzuty (tu pozdrowienia dla Wuja który mi nim ostatnio Wotana na wejściu sprzątnął). Podsumowując, armie mocno nastawione na 4-5 klasę pancerza pojazdów, albo wyposażone w sprzęt ciężki mogą być twardym orzechem do zgryzienia. Gramy wtedy raczej na cele misji niż na eliminację kluczowych jednostek wroga.

Re: Armia Turniejowa - MARINES "Jeśli nas pokonają to utopimy ich we własnej krwi"

: 15 kwie 2016, 18:33
autor: JaQbek
Czekam na najbliższy sparing z Tobą na stole ;) Zobaczymy kto kogo będzie topić.

Re: Armia Turniejowa - MARINES "Jeśli nas pokonają to utopimy ich we własnej krwi"

: 16 kwie 2016, 09:45
autor: Marek L.
Z tych rozpisek które widziałem na turniej twoja pewnie będzie dla mnie jedną z gorszych :P Zapraszam do podzielenia się:D