Type 47 - omówienie jednostki

Zestawy armii oraz ich propozycje.
balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Type 47 - omówienie jednostki

Postautor: balint » 30 cze 2018, 10:05

Idąc wzorem K-Man który na swoim znakomitym blogu omawia jednostki, tak i ja postaram się przybliżyć nowo zakupione jednostki.
Na początek Type 47.

Na początek o samej jednostce. Mech dedykowany jest rosyjskiemu blokowi oraz powoli formującej się frakcji Chińczyków.
5 klasa pancerza, 7 punktów życia, działo Tesli bijące na 8 pól ze statystykami 7/1 do wszystkiego oraz strzelający na 6 pól ciężki karabin maszynowy. To wszystko w cenie 20 punktów.

Najpierw sam model.
To prawdziwa bajka: piękne body i pełne szczegółów ramiona i świetny pomysł z kabelkami oraz otwartą firmowo klapą pilota w połączeniu z klimatyczną siermiężnością właściwą dla SSU, sprawiają, figurka zapiera dech w piersiach i bez problemu można wstawić ją do Top 5 najpiękniejszych jednostek w całej grze. Od strony estetycznej można sobie życzyć, aby więcej takich modeli ujrzało światło dzienne.

Grywalność.
Eeeeee.... Tu jest problem. Po bitwach z jego udziałem wnioski są proste.

Dołączenie do armii blokowej. Moim zdaniem nie ma to żadnego sensu, bo za 2 punkty więcej do dyspozycji jest Aleksander, dysponujący 6 klasą pancerza, damage resilient, salwą, dodatkowym karabinem dystansowym oraz karabinem do walki wręcz.... Co trzeba by poprawić w Type 47, o tym poniżej.

Dołączenie do armii chińskiej. Póki co to must have, co raczej wynika z braku innych sensownych alternatyw przeciw pancernych. Nina Tsh wypada jeszcze gorzej. Ale jeśli pojawią się lepsze jednostki, to przyszłość tego mecha w rozpisce stanie pod dużym znakiem zapytania.

W czym problem. Co można (trzeba by!) poprawić:
- koszt. 20 punktów to wściekła cena. Ten mech to otwieracz konserw / spowalniacz. Raczej nie ubije niczego za pierwszym zamachem, a dwa oddziały African Lion lub Specjalist mogą bez problemu odesłać go w niebyt. Przy tym stanie rzeczy 17 - 18 punktów to totalny maks. To 4-5 punktów mniej niż u Aleksandra, co starcza na dodanie Ochotników (blokowych lub chińskich) i zabezpiecza jednostkę.
- albo zatrzymać cenę, ale dodać salwę. Swoją drogą, wszystkie jednostki z podwójnymi Teslami (Aleksander, Aleksei) mają salwę. Nie rozumiem dlaczego Type 47 jej nie ma, ale tak totalnie nie rozumiem... Ale ta salwa podniosłaby jego atrakcyjność. No i zasięg powinien być jak przy Aleksandrze, czyli 10.

No, to chyba tyle na chwilę obecną. Coś jeszcze chciałem napisać o mechu, ale zapomniałem :)

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Type 47 - omówienie jednostki

Postautor: balint » 30 cze 2018, 10:08

I fotki z FB.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Czy ktoś wie, jak fotki z FB wstawić nie jako linki, tylko jako obrazki??? Bo jak skorzystam z Img, to dodaje się mały kwadracik...

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Type 47 - omówienie jednostki

Postautor: Marek L. » 30 cze 2018, 11:36

Super artykuł! ;) Oby więcej.
Coś więcej o tym jak sobie radzi w armii chińskiej mnie ciekawi.

Co do obrazków otwórz jako grafikę zdjęcie z FB i ten adres wklej w tekst. Z resztą sam poprawię :lol:
Dust or Bust!

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Type 47 - omówienie jednostki

Postautor: balint » 30 cze 2018, 11:47

Dzięki :)
Generalnie taka idea mi przyświeca - krótkie omówienia nowych jednostek. Następny będzie nowy PT :)

Jak pogram więcej chińczykami to napiszę osobne podsumowanie, na razie gram na zasadzie burzy mózgu :)


Wróć do „Armie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości