Frank von Stein i jego ekipa

Zestawy armii oraz ich propozycje.
balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Frank von Stein i jego ekipa

Postautor: balint » 27 gru 2017, 09:47

W równoległym wątku Emeryt podał swoją armię BK opartą na gorylach. Zainspirowało mnie to, do podania swojej armie opartej na zombie.
Ostatnio miałem przyjemność zagrać nią na turnieju zorganizowanym przy okazji Rzuć Kostką.

Skuteczność przeciwko wielu armiom jest dyskusyjna - nawet miks rangersowo-ciężarówkowy dał sobie radę z zombie. Natomiast... jest to bardzo fajna armia. W sensie klimatyczna jak mało która. I z tego powodu lubię nią pograć.

100 pkt +10% bonus = 109 pkt.
1. Sigrid - 8
2. Totenmeister 9 (bonus)
3. Frank von Stein - 8
4. Angela (snajperka) - 4
5. Grenadier X + Zombie Suicide - 4 + 8
6. Zombie Grenadier Squad x 3 - 27
7. Zombie x 4 - 20
8. Laser Grenadier squad - 6
9. Heinrich - 8
10. Moździerz wermachtowy - 7

Już widzę konieczność zmian w tej armii. Przede wszystkim drugi moździerz. Np. za laserowców. Zombie samobójcy to też taka ciekawostka jest. Ale, w końcu to zombie armia, cochiaż tutaj lepszy byłby drugi Heinrich. Wówczas dysponowałbym dwoma dymami i dwoma plot. Można wówczas pobiegać.
To co wycodziło mi na turnieju, to uruchamianie zdolności plutonu. Rywale seryjnie pokrywali się przygnieceniem. No i 15 aktywacji na 100 punktó też fajnie wyglądało.

Zapraszam do komentowania.

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Frank von Stein i jego ekipa

Postautor: Marek L. » 27 gru 2017, 13:50

Sigrid i Laserowców do kosza i będzie cacy :D
Dust or Bust!

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Frank von Stein i jego ekipa

Postautor: balint » 27 gru 2017, 15:37

Tak, tak, laserowcy to była opcja zastępcza, bo nie miałem nic innego do wrzucenia.. A sigrid do zajmowania punktu. Ale generalnie te drobne korekty są niezbędne.

A swoją drogą, to serce mi pęka jak patrzę na statystyki laserowców: i tych małych i tych trzecioklasowych....
Dla mnie to jest smutne. Bo ja bym sobie chciał nimi pograć, no ale patrzę na ich kartę i na kartę Sand Vipers... I szlag mnie trafia.

Seneszal
Ochotnik
Posty: 223
Rejestracja: 15 mar 2016, 08:27

Re: Frank von Stein i jego ekipa

Postautor: Seneszal » 27 gru 2017, 16:36

Balint, zgadzam się. Dlatego tak ciągle marudzę że BK jest biedny, czasem tylko małpy coś pokażą.
Dla zombie dwa moździerze to podstawa, są wolniejsze niż małpy i im więcej dymu tym lepiej. Dobrze też mieć 6 oddziałów mindless zombie.
Do wywalenia Sigrid, zombie suicide i laserowcy.

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Frank von Stein i jego ekipa

Postautor: Marek L. » 27 gru 2017, 17:35

Ja bym suicide zostawił. Dobrze mieć panzerfausty i miny na cięższy sprzęt.
Dust or Bust!

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Frank von Stein i jego ekipa

Postautor: balint » 27 gru 2017, 19:18

Marek, a tak z czystej ciekawości. Wielokrotnie zastanawiałem się jakby mógł wypaść Skysweeper jako osłona przeciwlotnicza i przeciwpiechotna, dodatkowo dysponująca swoim dymem.
W sumie za 17 pkt (15 + 2 kara za captured vehicles), a na pokładzie więcej uzbrojenia niż Sturmleopold (ten przeciwlotniczy).

Co o tym sądzisz?

Gothik
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 359
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:47

Re: Frank von Stein i jego ekipa

Postautor: Gothik » 27 gru 2017, 19:36

17 pkt wywalone w błoto - tę stodołę widać zawsze i wszędzie, a można rozwalić ją kichnięciem. Niestety.
Dust Archives - https://1drv.ms/u/s!AqaoVyYEuTkXmGI1itH ... 7?e=kJxiEF

Maszeruj albo zdychaj!

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Frank von Stein i jego ekipa

Postautor: balint » 27 gru 2017, 21:30

Właśnie sobie uświadomiłem, że kupiłem w Warfactory tropikalnego Hermana i mam Wreckera. Co oznacza że mam drugiego Heinricha również :)

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Frank von Stein i jego ekipa

Postautor: Marek L. » 27 gru 2017, 22:50

No niestety Michał ma trochę racji.
Ale może się super sprawdzić jak przeciwnik nie ma nic z dalekim AT. Na Blutekreuz może być jak znalazł ;)
Dust or Bust!

Seneszal
Ochotnik
Posty: 223
Rejestracja: 15 mar 2016, 08:27

Re: Frank von Stein i jego ekipa

Postautor: Seneszal » 28 gru 2017, 09:44

wyobraźcie sobie, jakby było ciekawie, jakby wydano jakiś samolot Axis z pilotem- zombie ;), pewnie kupiłbym dla samego fluffu


Wróć do „Armie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości