Das w niebo wzięci.

Zestawy armii oraz ich propozycje.
Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Das w niebo wzięci.

Postautor: Myszon » 27 mar 2017, 00:32

Zacząłem ostatnio składać Luffthanse. W dzielnej załodze pokładowej mam już:
-stewardessę Florentykę.
-2 razy Roket-trupów (rakietową piechotę składy podstawowe)
-False-jagerów (Spadochroniarzy p-lot)
-Rolfa
-Traktorek RSO/40

Co jeszcze wg. Specjalistów od tematu powinno sie znaleźć w tej rozpisce? Limit ustaliłem sobie na 125 czyli czerwcowy turniej.

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Das w niebo wzięci.

Postautor: Marek L. » 27 mar 2017, 11:04

RSO Flak to moim zdaniem must have w armii luftwaffe. Tanie toto a jak się obróci i strzeli to nie ma czego zbierać z piechoty i lżejszej pancerki.
Ponadto jednego mecha zrzutowego też mieć wypada - miotacz płomieni to taka przykra niespodzianka, niezależnie od konfiguracji głównego uzbrojenia :)
Dust or Bust!

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Das w niebo wzięci.

Postautor: Myszon » 27 mar 2017, 23:17

Do FLACKa mnie namówiłeś.... 2 wieżyczki laser i FLACK są tylko w model kit ?
Swoją drogą P-lot jest już obowiązkowe. Mam wrażenie że wyścig zbrojeń na latający sprzęt powoli wypiera artylerię - co w innych moich armiach stawia mnie w niekomfortowej sytuacji - ale odrobimy. Czekam też na maszyny latające 3-ciej klasy - wtedy powstaną siły myśliwskie :D

Zastanawiam się na uzupełnieniu Luffthansy drobnym Wermachtem.

Mech już jest.
BTW. mech jest zawsze must have.

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Das w niebo wzięci.

Postautor: Marek L. » 28 mar 2017, 08:52

Tak, wiele opcji uzbrojenia jest tylko w model kitach.
Gra pędzi do przodu to i wyścig zbrojeń trwa :)
Dust or Bust!

K-man
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 456
Rejestracja: 29 lut 2016, 15:05

Re: Das w niebo wzięci.

Postautor: K-man » 28 mar 2017, 23:31

Luft Hans - mistrz przykrości :) polecam.

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Das w niebo wzięci.

Postautor: Myszon » 29 mar 2017, 09:01

Liczyłem Luft Hansa, grałem przeciw luft Hasowi i tak jest potwornie silna jednostka - ale sam skłaniam się jednak w stronę L.Hermana - pewnie wpływa na to moja fascynacja bronią laserową (nie raz zaaplikowano mi nią "smażenie i opiekanie" czołgów czy piechoty).
L. Hans (mogę się mylić oczywiście) ma bardzo mocne uderzenie na wejściu - vide posprzątałeś mi nim Vladymira w pierwszej turze (i to było przykre nawet bardzo) ... samego Hansa standardowego (Dustowy Golf IV :D ) uwielbiam dla mnie jeden najfajniejszych mechów (tak jak Blackhawk u alliantów) ale żeby był on "re-używalny wymaga kolegi inaczej jest "jednorazowy". Wg. mojej opinii 2 Hansy tworzą dobry zespół - jedne osłania drugiego (bo reload)- tutej ten problem zostął trochę zniwelowany dodatkowym uzbrojeniem.
Z Hermanem mam mniejszy problem - broń laserowa lekko słabsza w 1 uderzeniu wydaje mi się że daje większe możliwości (jeśli delikwent oczywiście przeżyje 1 turę). Moje przewidywania i szacunki mogą być oczywiście oderwane od rzeczywistości bo od ostatniego razu kiedy grałem jednostką z bronią laserową minęły jakieś 2 lata i co najmniej jedna edycja zasad :?

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Das w niebo wzięci.

Postautor: Marek L. » 29 mar 2017, 10:16

Hans jest super potężny ale też koszmarnie drogi jak na lekkiego mecha. Ale 2 takie potrafią skutecznie rozbić każdą ofensywę pancerną (pod warunkiem dobrego rzutu na zrzut :lol: ). Jako iż na razie tylko Krzysztof go posiada to czas pokaże jak wpłynie na metę Luftwaffli ale ja również jestem fanem podobnie jak starej iteracji :D Lekkie mechy FTW!
Dust or Bust!

K-man
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 456
Rejestracja: 29 lut 2016, 15:05

Re: Das w niebo wzięci.

Postautor: K-man » 29 mar 2017, 11:22

Hermann jest miły ale wolę wersję pustynna. I też ma reload

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Das w niebo wzięci.

Postautor: Myszon » 29 mar 2017, 11:31

Uuuu ... masz rację ... ma reload. No cóz mowi się Dammm i żyje się dalej ... będę musiał coś z tym wykombinować.

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Das w niebo wzięci.

Postautor: Myszon » 30 mar 2017, 14:44

Czy w ramach frakcji planowane są dwie ścieżki rozwojowe czy jedna? W sensie spadochroniarze i rakietowcy mające osobne command squad w obu wersjach i piechota p-panc na rakietach i spadochronach.


Wróć do „Armie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości