Make rangers great again!!!

Zestawy armii oraz ich propozycje.
Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 290
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: Make rangers great again!!!

Postautor: Panda » 29 mar 2017, 10:24

Odnośnie samolotów to jest tak, że tak powiem swoim pandzim okiem: w obecnej mecie jeden to za mało dwa to ciut za dużo. Jeśli gra się na 100 AP. Przy grach na 125 dwa wydają się być jak najbardziej sensowne. Poza tym z lataczami jest tak, że punktują nieostrożną grę przeciwnika, a o takich co i raz trudniej. Osobiście uważam jednak, że samolotami gra się zdecydowanie za mało, bo możliwości taktyczne ich są nie do przecenienia. No bo popatrz. Dwa samoloty, kucharz, ksiądz i po co Ci artyleria? ;)

Tyle mojego. Pozdrawiam.
Jołki połki! :twisted:

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Make rangers great again!!!

Postautor: Myszon » 29 mar 2017, 10:28

Drogie punktowo czy finansowo ;)
Wg. mnie smutna prawda o alianckim lotnictwie jest tak że autorzy porzucili je dawno temu. P-48 ni jak się ma do samolotów Osi. Jako jednostka p-lot jest "dobry" - poprostu "dobry" nie świetny. Do walki z celami naziemnymi jest najwyżej średni. Oki kosi piechotę ale ... do pancerki ma jedne strzał bez szansy na "re-arm". W tej sytuacji wykorzystanie go do walki z wrogą pacerką jest znikome (1 strzał na frakcji to nie dużo) - to moje przemyślenie.
Może jak kiedyś z Żabami czas pomyśleć o home rule pozwalającej na dozbrojenie ? Bo inaczej ciężkie rangery biją je na głowę - więcej kostek, re-używalna bron p-panc itp.

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Make rangers great again!!!

Postautor: Marek L. » 29 mar 2017, 12:44

Ale w czym samoloty osi biją na głowę alianckie ? Poza laserowym to podobny poziom efektywności ogniowej w stosunku do kosztu punktowego ;)
Dust or Bust!

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Make rangers great again!!!

Postautor: Myszon » 29 mar 2017, 12:51

No właśnie. laser, 6 ładunków, lub dedykowane działko p-panc. To daje szanse na ubicie mecha - 2 kostki pozwalają cudem ubić (Odsyłam do dowcipu o Cudzie i Sztyrlicu ;)
Możliwość przeładowania samolotu nawet kosztem 1 tury gry (np wylatuje za pole) pozwalała by na traktowanie go poważnie. Inaczej jest dobrą kosiarka na .... zombie jeśli są akurat bezbronni ;) ... tak uzbrojony pojazd nie jest w stanie zagrozić na poważnie nikomu poza piechotą.
Czyli lepeij zastąpić go tańszymi i bardziej uniwersalnymi Grimm Rippers.

I tu kończy się historia samolotów alianckich ... no i definitywny brak pilotów.

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Make rangers great again!!!

Postautor: Marek L. » 29 mar 2017, 13:03

Ja bym ich nie skreślał, tylko trzeba próbować i opracowywać strategie.
Na razie mam tylko jeden :D Jak się dorobię dwóch to będę kombinował z atakami jak sugerował Pandzioch bo to moim zdaniem słuszna droga :ugeek:
Dust or Bust!

JaQbek
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 508
Rejestracja: 28 lut 2016, 21:22

Re: Make rangers great again!!!

Postautor: JaQbek » 30 mar 2017, 00:23

Lotnictwo osi nie jest jakieś fenomenalne.
Blitz z laserem owszem bije w średnie pojazdy całkiem przyjemnie, ale w piechotę już tak sobie.
Bombowiec Falke znośnie bije w piechotę, ale do pojazdów to może robić za generator fajerwerków.
Samolot z działem - plażo proszę... jedna kostka z takimi sobie uszkodzeniami ? Szybciej go zestrzelą niż sam coś trafi.
Myśliwiec z rakietami plot. X-4 ? Śmiech na sali....

Dodatkowo działka wszystkich miękną przy uber półcalówkach alianckich
Bro, do you even blitz ?

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Make rangers great again!!!

Postautor: Marek L. » 30 mar 2017, 08:39

Uber Allies!
Dust or Bust!

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Make rangers great again!!!

Postautor: Myszon » 30 mar 2017, 09:00

Tylko ktoś zapomniał tych pół-calówek zamontować ...
Alianckie samoloty mają a i owszem sexteta kaemów ale do jakiej kolejek pancerki maja 2 kostki .... sumarycznie przez cała grę. Tak wiec nie są w stanie realnie zaatakować żadnego kurczaka (niemieckie lekkie meszki) p-lot nie mówiąc tu o ciężkich knurach jak Konig.
I to jest brak nad którym płacze.
Np. Soviecki śmiglak p-panc. tez nie jest uber pytą do bicia pancerza ... ale nie ma limitu amunicji na poziomie 2 (słownie dwa) dzięki czemu może grać cała grę a 1 turę (jak akurat Bóg kostek czuwa nad tobą). :evil: ;)

Wszystko są sie ograć i wszystko ma swoje zady i walety ale tu potrzebna jest rewolucja ;)

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Make rangers great again!!!

Postautor: Marek L. » 30 mar 2017, 09:18

Ten jak zwykle o rewolucji gada!
Aliantami gramy teraz ! Nie ZSS! :D
Dust or Bust!

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Make rangers great again!!!

Postautor: Myszon » 30 mar 2017, 14:23

... niech Ci będzie mogę sie zgodzić na przegłosowanie dozbrojenia samolotów :D ... Panie Senatorze


Wróć do „Armie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości