SSU GuardBattalion na European Masters:Która opcja lepsza?

Zestawy armii oraz ich propozycje.
K-man
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 456
Rejestracja: 29 lut 2016, 15:05

SSU GuardBattalion na European Masters:Która opcja lepsza?

Postautor: K-man » 30 paź 2016, 17:44

Ostatnia bitwa z Szymonem dała mi dużo do myślenia. Brak broni przeciwlotniczej bardzo bolał.

Dlatego kombinuję sobie, jak zwiększyć uniwersalność moich Gwardzistów. Finalnie chciałbym budować rozpiskę w oparciu o Pluton Gwardzistów. Każda ląduje na 8 aktywacjach, oto opcje rozpiski, uwagi/typy mile widziane:

1. Pluton Gwardzistów + Pluton Steel Guard (grane z Szymonem)
Steel Guard Officer Team
Steel Guard Assault Team
Steel Guard Sniper Team
Sergeant Guai-Lo

Red Guard Officer Team
Red Guard Assualt Team
Red Guard Assualt Team
Red Guard Anti-Tank Team

Matrioshka
Koshka
Red Sniper Team

2. Pluton Gwardzistów + Pluton Steel Guard + Czołg
Red Guard Command Team
Red Guard Assualt Team
Red Guard Assualt Team
Red Guard Anti-Tank Team

Steel Guard Command Team
Steel Guard Assault Team
Steel Guard Sniper Team
Sergeant Guai-Lo

Mao
NKVD Commissar with MG

3. Pluton Gwardzistów + Czołg (opcja1)
Red Guard Command Team
Red Guard Assualt Team
Red Guard Assualt Team
Red Guard Anti-Tank Team
Red Guard Anti-Tank Team

Steel Guard Command Team
Steel Guard Assault Team
Sergeant Guai-Lo

Mao
Nikolai

4. Pluton Gwardzistów + Czołg (opcja2)
Red Guard Command Team
Red Guard Assualt Team
Red Guard Assualt Team
Red Guard Anti-Tank Team

Steel Guard Command Team
Steel Guard Assault Team
Sergeant Guai-Lo
Steel Guard Tesla Team

Mao

piotr_s.
Untertoten
Posty: 87
Rejestracja: 01 mar 2016, 10:21

Re: SSU GuardBattalion na European Masters:Która opcja lepsza?

Postautor: piotr_s. » 30 paź 2016, 19:23

3:4 to żadna przegrana. Wątpię żeby ktoś w Belgii wystawił więcej "lataczy"
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy.

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: SSU GuardBattalion na European Masters:Która opcja lepsza?

Postautor: Myszon » 30 paź 2016, 19:38

Nie ocenie narazie żadnej z rozpisek ale takie tipy i skojarzenia mi się nasuwają.
Mao jest pierwszym z czołgów! Maszyną może wypłacić srogiego klapsa każdemu. Od ciężkiej pancerki po piechoty. Reakcja na 2 symbolach i na 6 pól czyni go naturalnym królem centrum mapy. Jeśli dobrze pamiętam mapę z domami kontrolował byś z niego 2 punkty (na jednym z nich stoji) i oslanial byś nim podejście do "swojego" budynku od 2giej tury (oraz kontrolował budynek wroga :twisted: ).
Nikolaj w Mao to niemal pewność w reakcji i druga aktywacja oficerska (oraz jedna niewielu okazji wykorzystania "Take Aim" Nikolaja.Kto dopuści żeby czołg strzelał do niego na sustain? Ale reakcje to już inna sprawa czasem się zdarza :roll: ).
Koszka za to czysta ofensywa czołg robiący 6 pól(czołg wersja wyścigowa w pierwszej turze masz nim obiekt) lub 4 i strzela? A do tego trafienia na 2 symbolach aż zimno mi się zrobiło jak o tym pomyślałem - kombajn do mielenia piechoty i lekkiej lub średniej pancerki.
Wybór między Nikołajem a Koszką to wybór między defensywa (zajmij punkty i czekaj) a tym nad czym ja ostatnio sporo kombinuje - mocnym atakiem który szybko usunie siły wroga nie zostawiając dostatecznej ilości sił na zajęcie obiektów. Kontynujac wybór Koszki powinien pociągnąć za sobą dużą inwestycję w gwardzistów (odradzajacy się gwardzisci - fala powracających żołnierzy biegniesz zajmujesz podasz wstajesz) i Gui Lo z assult składem.
Wybór Nikołaja to doinwestowanie żabek (ich przewagą istnieje tylko w strzelaniu) czyli defensywa.
Zapytam czy skoro pluton Żab nie jest konieczny (służy on głównie składom szturmowyma i to średnio wg. mnie) to czemu nie drugie tańsze dowodzenie? Dowodzenie czerwonej armii to 10 ptk czyli oszczędzanie prawie na jeden skład piechoty!
W twoich rozpiskach zastanawia mnie też brak artylerii. Czy nie warto wymienić np. Snajperów żab na traktor BD 47-200 i skład obserwatorów (sowieccy obserwatorzy to też ciekawe -2 PPSH i kamuflaż często używam ich jako jednostki uderzeniowej)?

Najemnik_001
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 206
Rejestracja: 28 lut 2016, 21:21

Re: SSU GuardBattalion na European Masters:Która opcja lepsza?

Postautor: Najemnik_001 » 30 paź 2016, 19:41

Co o za potworne nazwy?

gdzie jest Steel Tornado, Steel Fist albo Steel Death? :P
Jak piechota to najcięższa :D

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: SSU GuardBattalion na European Masters:Która opcja lepsza?

Postautor: Myszon » 30 paź 2016, 19:59

3:4 to żadna przegrana. Wątpię żeby ktoś w Belgii wystawił więcej "lataczy"
Sedzioweie są hmm inneg zdania zazwyczaj.
Skończyliśmy w 3 ciej turze przy moich stratach 1 śmigłowca i obserwatorów turniej dał bym mi jeszcze 3 tury ... i mógłbym nastukac punktów.
Jeden dobrze wycelowany śmigłowiec (16/17 ptk uderzeniowy usuwa dowodzenia (11 i/lub 16 ptk) jeśli te staną za blisko siebie a pilot ma trochę szczęścia. Ja mogę bez grymaszenia wymieniać w pierwszej turze śmigłowiec na wrogi HQ bez żalu.
BTW liczyłem i przy dwóch lataczach sam miał bym Mao
22ptk Mao
36ptk śmigłowce z obsadą frontowników i komisarzy
Razem 58ptk czyli 52 ptk na piechotę i artylerie ...a to sporo.

K-man
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 456
Rejestracja: 29 lut 2016, 15:05

Re: SSU GuardBattalion na European Masters:Która opcja lepsza?

Postautor: K-man » 30 paź 2016, 20:35

Dzięki za uwagi.

Te straszne nazwy to już świat nowych kart. Też mnie boli, ale faktycznie łatwiej mi się ogarnia.

Co do uwag, zabrakło mi ciężkiej siły w mojej armii. Czegoś, co może jedną salwą roznieść samolot, helikopter lub mecha. I wyszło, że w SSU to tylko Mao (dobry pretekst do zakupów).

Co do plutonu Steel Guard to doszedłem do wniosku, że za bardzo blokuje rozpiskę przy bonusie, który fajnie wygląda chyba tylko na papierze.

Co do braku artylerii to jest kłopot polegający na tym, że Gwardziści nie mają artylerii, a żeby mieć bonus 10% to muszę mieć w punktach minimum 75% gwardii. A Mao to 22 punkty :(.
Można by rozważyć Striker'a 16p. + Artyleria 9 pkt razem z obserwatorem.

Nikolai vs. Kosha - zgadzam się i jednocześnie Nikolai to gwardzista (wlicza się do bonusu) i trzeci oficer w teamie.

Co do sędziów, to na turnieju w Belgii liczą się duże punkty za kontrolę objectivów. Także wysokość strat ma drugorzędne znaczenie.


Wróć do „Armie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości