TOP 3 dustyfikowanych pojazdów niemieckich

Pytania oraz dyskusja na temat Tactics i jego zasad.
balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

TOP 3 dustyfikowanych pojazdów niemieckich

Postautor: balint » 18 paź 2020, 11:22

Jako że Oś dorobiła się chyba największej liczby dustyfikacji, toteż postanowiłem popełnić krótkie top 3 (pewnym sensie top 4) najlepszych jednostek konwertowanych.
Z listy wyłączam kommandowagena (to jest ta ekstra topka), który nie jest żadnym wyborem, tylko koniecznością, zaś jego funkcjonalność jest ograniczona - tylko i aż! - do stania na boku i wzmaczniania działań oficera. Siłą rzeczy ten pojazd nie prowadzi żadnych działań bojowych.

1. PZ IV. Co prawda przy obecnej mecie gry, czwarta klasa pojazdu oznacza, iż jest on raczej kruchy (wystarczą dwa trafienia goryli, dwa panzerfausty/rpgi, jeden reailgun, Aleksander na salvie, fazery DS itd....), jednak ten czołg oferuje bardzo konkretne walory bojowe. Za 17 punktów otrzymujemy wydajny laser na 14 pól i to na wieży. Otwiera to możiwość manewrowania tak by pokąsać wroga samemu pozostając poza zasięgiem. Dodatkowo trzy karabiny maszynowe gwarantują dobrą osłonę przed wrogą piechotą. Dla mnie PZ IV oferuje świetny stosunek cena / jakość. I jest to ładny. chociaż skomplikowany w klejeniu model. A jeszcze spróbujmy połączyć go z Tito i/lub Alex... Warto próbować!
2. Flammtiger. Tani jak barszcz czołg (10 pkt), którego raczej nie uda się zniszczyć za pierwszym uderzeniem. Miotacz niby strzela tylko na dwa pola, ale rakieta już na 8, zaś obrotowy karabinek na 6. To kolejny pojazd, kóry może polubić się z Tito, dodadtkowym zaś wsparciem może być oddział naprawczy najemniczek. W każdy razie pojazd jak dojedzie do wrogiej piechoty to potrafi narobisz szkód, a i wcześniej za sprawą rakiety może być upierdliwy. Świetnie nadaje się też do zajmowania celów. Nie wiem czy ktoś się obrazi, jak zdradzę, że na Thingiverse znajdują się niezbędne komponenty do budowy pojazdu.
3. AB-43 Lanciafiamme. Prawdą jest że pojazd ginie gdy tylko wiatr mocniej zawieje... Ale za 7 punktów otrzymujemy bardzo mobilny miotacz z dwoma karabinami, który przy odrobinie szczęścia narobi szkód przekraczających jego wartość. A o to przecież chodzi. Poza tym jest to ładny, prosty do złożenia model.

A skoro top 3 to może anty top 3? Bez pastwienia się w opisie.
1. Storch. Samolowami nikt nie lata, nim tym badziej nie będzie.
2. Pakwagen 251. Za 9 AP jedna kostka ppanc i jeden karbinek tylni. Aha i 3 klasa pancerza... Dobra, śpuśćmy tutaj zasłonę milczenia
3. Nordwind II - za 9 AP dostajemy 5 kostek do piechoty 1 KP oraz po 3 do 2 kostek do mechów od 1 do 3 KP. Później już w zasadzie nic. Nawet advance reactive fire tego nie ratuje....

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TOP 3 dustyfikowanych pojazdów niemieckich

Postautor: Marek L. » 18 paź 2020, 13:51

Ja na zawsze zapamiętam przykrą niespodziankę jak mi nagle Jaqbek dwoma takimi Lanciami najechał Marines i spalił chyba 3 oddziały dzikim wypadem.. Trzeba uważać :lol:
Dust or Bust!


Wróć do „Zasady i dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości