Fanowskie FAQ

Pytania oraz dyskusja na temat Tactics i jego zasad.
Uther
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 86
Rejestracja: 27 lis 2018, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Fanowskie FAQ

Postautor: Uther » 02 paź 2019, 22:30

Na ostatnim turnieju w czasie rozmów przy papierosku i w czasie przerw, parokrotnie padł temat pewnych drobnych problemów w oficjalnych zasadach. Zwykle są to małe rzeczy ale bez oficjalnej klaryfikacji ciężko jest ustalić co twórcy mieli na myśli.

Wychodzę więc z propozycją zebrania jak największej ilości pytań nadających się do fanowskiego FAQ oraz do zebrania zasad których zrozumienie stanowi problem dla wielu graczy (np widzenie przez okna budynku o które wiecznie pojawiają się pytania) i opisanie ich w jaśniejszy sposób.

Pytania i odpowiedzi znajdują się w poście poniżej

Zasady do których warto poprawić opis:
1. Prowadzenie Line of sight poprzez okna i drzwi budynków (potrzebne wyraźne diagramy)
2. Poruszanie się pojazdów Large i Huge (potrzebne wyraźne diagramy)
3. Klarowniejsze opisy wsiadania i wysiadania z pojazdów (potrzebne wyraźne diagramy)
4. Specjalne zasady IJN i Mythos - rzeczy takie jak zasady działania Siarki znalazłem opisane w broszurce do ich starterów oraz Operacji Hellgate, ale skoro zasady mają być za free to warto aby każdy miał dostęp takze do pełnych opisów cech takich jak Phosphorous czy Mythos Creature


Czekam na wasze pomysły :)
Ostatnio zmieniony 24 paź 2019, 21:16 przez Uther, łącznie zmieniany 1 raz.

Uther
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 86
Rejestracja: 27 lis 2018, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: Uther » 08 paź 2019, 19:45

Po kolejnych sesjach pytań i odpowiedzi z Markiem i Olivierem udało mi sie zabrać poniższe informacje. Jeśli macie inne pytania dotyczące zasad, na które nie udało sie wam znaleźć odpowiedzi w podreczniku to śmiało dopisujcie je poniżej :)

Wersja PDF fo pobrania:
https://bit.ly/3c6r4rE

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 lut 2020, 14:04 przez Uther, łącznie zmieniany 6 razy.

JaQbek
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 508
Rejestracja: 28 lut 2016, 21:22

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: JaQbek » 08 paź 2019, 20:22

17.
Czy jest możliwość w jednej aktywacji artylerii użyć dymu, a potem zwykłego ataku ?
Podręcznik sugeruje, że rzucenie dymu nie jest traktowane jako atak. (to nie odpowiedź tylko moje wnioski)

18.
Czy mając jednostki airborne mogę zablokować punkty wyjścia przeciwnikowi tak aby nie mógł wystawić żadnej jednostki ?

19.
VK Stash jest obiektem którego poza walkerami i pojazdami latającymi nie mogą przekroczyć inne jednostki.
Czy mogę taką paletą zablokować punkt wyjścia przeciwnika ?
Bro, do you even blitz ?

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: balint » 08 paź 2019, 21:24

dobra robota, zamykamy temat helikoptera i schodzenia piechotą

Graber
Untertoten
Posty: 76
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:25
Lokalizacja: Katowice

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: Graber » 09 paź 2019, 00:07

TAKKkkkk.... Wiedziałem :twisted: :D 8-) :lol:

To jeszcze zmianę zasady Underbarrel Grenade Launcher poproszę. ;)

Co do avatara of cthulhu to dziwna sprawa, PRZELECIEĆ przez anty tank trap nie może ale przez budynki, rzeki i struktury już tak. :roll:

MirAss
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 29
Rejestracja: 15 kwie 2016, 00:09

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: MirAss » 09 paź 2019, 00:30

Graber, chyba wyciągasz błędne wnioski. Wyjaśnienie dotyczyło Mythos Creatures, a nie Mythos Creatures + Flying. Avatar of Nyarlathotep nie przejdzie przez Tank Trap, ale Avatar of Cthulhu będzie mógł nad nim przelecieć, zasada ignorowania terenu przy lataniu chyba tu nadal obowiązuje.
I have a million ideas. They all point to certain death.

Graber
Untertoten
Posty: 76
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:25
Lokalizacja: Katowice

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: Graber » 09 paź 2019, 01:37

Masz racje co do Avatar of Nyarlathotep. Wydawało mi się że wszystkie potwory mają skill flying. Ale Uther pisząc Mythos Creatures miał chyba na myśli całą 4 (właściwie to jest ich 6) z dostępnych potworów, będącymi pojazdami, a nie tego jednego.

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: Marek L. » 09 paź 2019, 17:36

Chodziło szczególnie o Avatara Cuthulhu. Nyarliego zablokuje z anti tank trap
Dust or Bust!

Uther
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 86
Rejestracja: 27 lis 2018, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: Uther » 09 paź 2019, 20:47

@Graber chodziło o stwory z cechą Mythos Creature czyli Avatar Cthulhu i Spawny Cthulhu oraz Avatar Nyaralthotepa. Trzy z czterech latają :P
Poza wymienionymi mamy tylko Mi-Go które są Lesser Mythos Creature ale też latają :v
Wszystkie latające mogą przelecieć nad Anti Tank Trapem bo latają :P Jeśli z jakieś przyczyny nie mogłyby latać jak Nyaralthotep to dopiero wtedy robi się problem

btw co chcesz od Under-barrel Grenade Launcherów?

JaQbek
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 508
Rejestracja: 28 lut 2016, 21:22

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: JaQbek » 09 paź 2019, 21:18

Kwestia jest raczej tylko w dużych zwierzakach bo są pojazdami.
Pomniejsze pomioty to zwykła piechota i wszelkie takie tereny nie stanowią dla nich przeszkody ;)
Bro, do you even blitz ?


Wróć do „Zasady i dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości