Nowe mechy Najemniczek i pluton średnich mechów bojowych

Pytania oraz dyskusja na temat Tactics i jego zasad.
Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe mechy Najemniczek i pluton średnich mechów bojowych

Postautor: Marek L. » 16 paź 2017, 21:52

Ciekawe rozkminy tworzą za to :D
Ja wyczekuję końcówki roku jak u nas na rynek wróci więcej piechoty Osi klasy 3 i pluton zacznie więcej grać.
Dust or Bust!

yojimbo
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 77
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:45

Re: Nowe mechy Najemniczek i pluton średnich mechów bojowych

Postautor: yojimbo » 16 paź 2017, 22:38


Nie rozumiemsz problemu. Bo tu nie chodzi o to czy może działać na jednostki najemnicze tylko o to czy jak pilot ma brave to od razu przechodzi na pilotowany pojazd. Bo wtedy nieciekawie może się robić pod względem np. pilota alianckiego 2 klasy który był wypuszczany z książką - on ma cheat death...
W samym założeniu pilot wykorzystuje swoje skille podczas pilotażu jakiekolwiek posiada. Co do Cheat Dead to jasno jest napisane, że dotyczy punktów życia bohatera. Jeśli nawet był/jest pilot z Cheat Dead to i tak mech musi być najpierw zniszczony, by móc doprowadzić do śmierci bohatera i spełnienia warunku aktywowania tego skilla.

Mamy skille, z których korzystają dołączone jednostki np. Move nad Fire, Scout, też Brave. I takie, które nie są współdzielone np. Camouflage, First Strike, Cheat Dead lub Lucky. To dotyczy łączenia bohatera z piechotą. Piloci w pojazdach już są traktowani inaczej, przykład Crazy Jimmy wykorzystujący Lucky podczas pilotażu. Dlatego też są bohaterowie piloci tworzeni ostrożniej.

Mój dziwaczny pomysł łączenia pilota i mecha należących do różnych plutonów okazał się sprzeczny z zasadami po uważnym wczytaniu się w instrukcję.

Natomiast nie widzę przeszkód, gdy tylko pilot lub tylko pojazd spełnia warunki uzyskania bonusu z plutonu, np. bycie Marines, by pilotowana jednostka traktowana jako jedna korzystała z takiego bonusu.

yojimbo
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 77
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:45

Re: Nowe mechy Najemniczek i pluton średnich mechów bojowych

Postautor: yojimbo » 16 paź 2017, 22:48

Ciekawe rozkminy tworzą za to :D
Ja wyczekuję końcówki roku jak u nas na rynek wróci więcej piechoty Osi klasy 3 i pluton zacznie więcej grać.
A tak mnie nachodzi na te rozkminy jak mam dużo wolnego czasu i zero możliwości pogrania :D

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe mechy Najemniczek i pluton średnich mechów bojowych

Postautor: Marek L. » 17 paź 2017, 18:55

No to pora zacząć wkręcać kolegów :)
A najlepiej samemu mieć 2 armie, ja tak Jaqbka wkręciłem i zobaczcie jaką ma teraz LuftFlotte! :D

Co do dyskusji o Brave to tak jak pisałem musiałbym się wczytać w zasady czy ta umiejętność przechodzi na pilotowany pojazd.
Dust or Bust!

JaQbek
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 508
Rejestracja: 28 lut 2016, 21:22

Re: Nowe mechy Najemniczek i pluton średnich mechów bojowych

Postautor: JaQbek » 19 paź 2017, 10:41

Skill Pilot mówi, że można używać umiejek bohatera gdy pilotuje pojazd. Więc IMHO skoro bohater zyskuje jakąś umiejętność z plutonu (i nie jest to umiejka której nie można użyć na/w pojeździe) to powinien ją dzielić z pojazdem.
Bro, do you even blitz ?

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Nowe mechy Najemniczek i pluton średnich mechów bojowych

Postautor: balint » 19 paź 2017, 14:38

Ciekawe rozkminy tworzą za to :D
Ja wyczekuję końcówki roku jak u nas na rynek wróci więcej piechoty Osi klasy 3 i pluton zacznie więcej grać.
Co oznacza zwrot o większej ilości piechoty 3 klasy? Nowe jednostki?

Xzanu
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 504
Rejestracja: 05 sty 2017, 18:49
Kontakt:

Re: Nowe mechy Najemniczek i pluton średnich mechów bojowych

Postautor: Xzanu » 19 paź 2017, 14:55

albo reedycje starych, jak laserowi grenadierzy do Blutkreuz co dziś wskoczyli na duststudio.com.
Wóda, Dust i Heavy Metal
- TAK, myślałem o malowaniu AERO -

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe mechy Najemniczek i pluton średnich mechów bojowych

Postautor: Marek L. » 19 paź 2017, 16:57

5 punktów dla pana w pilotce!
Dust or Bust!

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Nowe mechy Najemniczek i pluton średnich mechów bojowych

Postautor: balint » 19 paź 2017, 20:22

łiiii tam :)

Xzanu
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 504
Rejestracja: 05 sty 2017, 18:49
Kontakt:

Re: Nowe mechy Najemniczek i pluton średnich mechów bojowych

Postautor: Xzanu » 20 paź 2017, 10:14

a ja tam się cieszę. Raz, że bym sobie pomalował. Dwa, że kumpel się trochę na Blutkreuz napalił i będzie można mu w końcu skompletować zestaw.
Wóda, Dust i Heavy Metal
- TAK, myślałem o malowaniu AERO -


Wróć do „Zasady i dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości