Wnioski po Mistrzostwach EU

Pytania oraz dyskusja na temat Tactics i jego zasad.
Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Marek L. » 07 lip 2017, 15:09

Czy ktoś podjąłby się ztestowania 2-3 helikopterów na 2-3 maszyny latające Osi/Aliantów (bez Hexe/Gheista) ?
Dust or Bust!

Xzanu
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 504
Rejestracja: 05 sty 2017, 18:49
Kontakt:

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Xzanu » 07 lip 2017, 15:49

Myszon, może w niedziele? Masz helikopterki? Bo ja mam dwa samoloty Osi ;)
Wóda, Dust i Heavy Metal
- TAK, myślałem o malowaniu AERO -

yojimbo
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 77
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:45

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: yojimbo » 09 lip 2017, 16:02

Nie mam doświadczenia w bitwach z udziałem superbohaterów. Na turnieju przytrafiło się po razie stanąć przeciwko Sierżantowi V i WC i to zawsze na długiej planszy.

Michał z dwoma grubasami i Rosie za plecami grał defensywnie i Sierżantem nie szarżował. W pierwszej rundzie stracił już księdza i kucharza i tu po fakcie niestety uznałem, że powinienem się okopać i czekać na upatrzonych pozycjach, a nie napierać. Rozegraliśmy trzy tury i na punkty wygrał Michał 18:10 :P

Piotrek do jednego z dwóch Ivanderów wsadził WC i ten helikopter w pierwszej kolejności obrały za cel moje jednostki wytypowane do obrony przeciwlotniczej, tj. Wrecker i Frank z Maveriksami. Przy szczęśliwych rzutach udało się go zestrzelić, a następnie pokonać Winter Childa. Parę moich błędów mniej i wygrana Piotra na punkty coś koło 90:60 nie byłaby tak znaczna. Za to satysfakcja z zestrzelenia Ivandera i pokonanie WC ogromna :)

Dopiero z podcastu Szwedów dotarło do mnie jak potężne combo wymyślił Sascha z helikopterem z WC na pokładzie i Emmą ładującą w niego stymulanty. W sumie szacunek mu za pomysł.

Jeśli chodzi o banowanie super herosów na turniejach rangi krajowej i wyżej to jestem przeciw. Lokalne turnieje to już według życzeń organizatorów i uczestników.

Co do zmian dla superhumans to za zakazem użycia stymulantów na nich jestem za. Klimatycznie: sanitariusze boją się dawać je superbohaterom ze względu na niewyobrażalne skutki takich działań.
Leczenie pozostawić dalej dostępne, jeden dwa plastry to nie takie straszne :P
Reaktywacje też dalej pozostawić dalej tak jak jest. Brak możliwości wzywania na pomoc jednej z najmocniejszych jednostek na polu bitwy to moim zdaniem nieporozumienie.
Transportowanie zakazać. Skoro superludzie nie dołączają do piechoty by nie narażać ich życia to też niech nie narażają załóg pojazdów transportowych. ;) Ewentualnie zakazać prowadzenia ostrzału z transportowców lub też szerzej jednostkom z umiejętnością latania zabronić korzystania z transportu.

Tak sobie gdybając, jeśli dżipy z nowej frakcji LRDG będą miały March Move około 6 i możliwość transpotu oraz natychmiastowego wyładowania piechoty każdej klasy pancerza to Heavy Rangersi w pierwszej turze na małych mapach, a z reaktywacją to i na średnich wpadaliby robić zamieszanie w drugi szereg przeciwnika. Marzy mi się :D

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: balint » 10 lip 2017, 22:14

Nie wiem czy w kontekście pojawienia się Hexe rozmowa o obniżeniu pancerza śmigłowcom SSU ma jeszcze sens.

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Marek L. » 11 lip 2017, 00:10

Nie widzę jak się Hexe wpisuje wogóle w tą dyskusję. To jednostka frakcyjna dostępna teoretycznie tylko dla Luftwaffe. Z resztą konieczność brania zawsze jakiejś jednostki oznacza że coś jest z nią bardzo nie tak.
Na obecną chwilę z resztą nie wiem czy nie ograniczymy się do wywalenia superhumanów tymczasowo dla testu z gry.
Jak kombo na helikopterach wygra turniej w Łodzi będziemy działać dalej :D
Dust or Bust!

Xzanu
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 504
Rejestracja: 05 sty 2017, 18:49
Kontakt:

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Xzanu » 11 lip 2017, 07:22

Myślę, że da radę. To mocna rozpiska, i chyba tylko rozpiska robiona wyłącznie pod nią da sobie radę.
Poza tym są jeszcze mechy z DR, sama plotka nie da rady.
Jak już będę miał Geista ( bo Hexe to ten z bombą, przez co p-lotkę ma taką samą jak normalne samoloty Luftwaffe/Wehrmachtu) to chciałbym jeszcze raz pyknąć z Szymonem i jego Aeroflotem.
Wóda, Dust i Heavy Metal
- TAK, myślałem o malowaniu AERO -

Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 290
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Panda » 11 lip 2017, 09:38

Wiecie co? Tu nie jest problem w superbohaterach tylko w tym, że helikoptery napierają na taką odległość jaką napierają przy tym co mają. Chusteczkę im zrobisz, bo mają większy evade. Najlepsze, że swoje zrobiły - zrzuciły co zrzucić miały, dostarczyły co dostarczyć miały i od teraz są aktywacją co lata i wkurza piechtę. Moim zdaniem chory design i z błędu na poziomie decyzyjnym zrobiono przegięty ficzer. Ludzie. W pierwszej turze NIE ZDEJMIESZ helikoptera przewozowego, a potem przyjmujesz do ryja co zapodaje ekipa pasażerska. To jest problem. Moim zdaniem powinny mieć evade na niższym poziomie dopiero po marszu, a po ruchu przyjmuje do japy jak Sasha Grey. Teraz to nie będzie akcja - na pałę i wpieriod za matuszku rasiju, tylko trzeba będzie pokombinować, bo przypadkiem Jakow, pan Pułkownik, matka Teresa mają wbitą aktywację bo ich transport padł na ryj.

Btw jeden nerf i pan pułkownik ssie lody bambino - zrobić mu trzecią klasę pancerza.

Jeden nerf i bawełna ssie big milka - cheating death raz na turę i nie ma, że boli.

Mogę tak grać.
Jołki połki! :twisted:

Gothik
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 359
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:47

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Gothik » 11 lip 2017, 10:04

W pierwszej turze NIE ZDEJMIESZ helikoptera przewozowego, a potem przyjmujesz do ryja co zapodaje ekipa pasażerska. To jest problem.
No wreszcie ktoś klarowniej ode mnie sformułował problem o jakim trąbię od czasu ogłoszenia (Anal) Invadera - z którym jest jeszcze taki bonusowy problem, że ma on na pokładzie tyle towaru, że jeszcze zdąży dokładnie oczyścić lądowisko dla piechoty. No ale nie, Poręcki się obraża, ma ból dupy itp. Pogadajcie sobie z osobami które grały na mistrzostwach helikopterami - wszyscy powiedzą, że owszem, można było je zestrzelić już w pierwszej, ale a) albo miał ktoś magiczny rzut, albo b) zrobił to jednostką z jakimś dedykowanym skillem (najczęściej Move and Fire Guano z puszkami przeciwpiechotnimi albo Lara z panzersami). A jak zauważył Marek kilka postów wcześniej, branie jakiegoś unitu jako "must be", bo "może będą helikoptery" zabiera sporo funu z gry.
Dust Archives - https://1drv.ms/u/s!AqaoVyYEuTkXmGI1itH ... 7?e=kJxiEF

Maszeruj albo zdychaj!

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Marek L. » 11 lip 2017, 10:29

Akurat Invader jest koszmarnie drogi a rozpiska z nim słabo sobie poradzila na mistrzostwach (nie wspominając o tym że po marszu to on strzelał nie będzie) więc rzeczywisty problem mamy wciąż moim zdaniem z heli transportowymi do piechoty za psie pieniadze.
Dust or Bust!

Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 290
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Panda » 11 lip 2017, 12:34

Akurat Invader jest koszmarnie drogi a rozpiska z nim słabo sobie poradzila na mistrzostwach (nie wspominając o tym że po marszu to on strzelał nie będzie) więc rzeczywisty problem mamy wciąż moim zdaniem z heli transportowymi do piechoty za psie pieniadze.
Mi Invader przeszkadza tylko trochę, ale przeciw niemu i tak gra się z myślą, że się odpali. Porobi to co jego, a później spadnie. Bolesne ale do przeżycia - coś jak wkurzona osa. To transportery są mocno i niezdrowo op, bo (uwaga, uwaga) interakcji z nimi tyle co kot napłakał. Proszę państwa, jak mam coś do Dusta to właśnie elementy braku interakcji i tak jakoś dziwnie się składa, że te elementy bywają op top tier imba. Przypadek?
Jołki połki! :twisted:


Wróć do „Zasady i dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości