Wnioski po Mistrzostwach EU

Pytania oraz dyskusja na temat Tactics i jego zasad.
Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Marek L. » 22 cze 2017, 18:40

Yyyy co? Jakie przyzywanie posiłków? Rezerwy?
Dust or Bust!

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Myszon » 22 cze 2017, 21:01

Filip - Czelendż aksepted! Wg. Mnie pluton Rangerów Zwykłych dobrze zozegrany jest mega mocny! Chętnie nim przeciwko tobie zagram standardowe 2 maty i w drogę.... on są jak ostre burrito - bolą 2 razy :twisted:
Z S-Bochaterami jest tak ze to jest 1 jednostka która robi grę i jest nie zbalansowana - jak pisałem wcześniej - wyciąłem wszystko co wyładowało ale nie dałem rady ustrzelić 1 figurki bo sie nie dało a zdjęła mi całą armie. A w grze nie chodzi o to żeby cała gra opierała sie na 1 figurce zwłaszcza jeśli figurka owa jest jeszcze ...hmmm... niezdejmowalna. Bo to akurat dla mnie nie problem żeby ja zdobyć - wiem gdzie ja od ręki zamówię ale darzymy w ten sposób do tego ze mamy 1 model armii do gry bo inne nie będą działać - czy o to chodzi? Sprawdź kto zają 1 i 2 miejsce i zobacz jakimi rozpiskami (wskaż 3 różnice :twisted: ).
Grałem do tej pory przeciw chyba wszystkim armiom i przeciw większości plutonów i wg. Mnie chodzi tu o pomysł gracza a nie samograjkowa rozpiskę.

Najemnik_001
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 206
Rejestracja: 28 lut 2016, 21:21

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Najemnik_001 » 22 cze 2017, 21:10

No ja miałem na turnieju 2 modele które robiły grę ;P i niewyobrażam sobie rozpiski bez właśnie takiego jednego albo dwóch strzałów gdzie reszta to tylko mięso armatnie
Jak piechota to najcięższa :D

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Myszon » 22 cze 2017, 21:44

No niestety nie zgodzę się z tobą - bo twoje mięso mam wrażenie rozrzedziło natężenie ostrzału i osłaniało u mnie nie wystąpiła ta zależność.
Ja napisałem co miałem - i dalej zdaje się na decyzje współgraczy.
Poprostu jeśli tak ma wyglądać rozwój gry to spoko - w poniedziałek zamawiam WC a śmiglaka dla niego mam... jak must have to must have ...

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: balint » 23 cze 2017, 08:15

Ja w pełni zgadzam się z Myszonem.
Też mam WC na półce, ale traktuję go tylko i wyłącznie jako ozdobę kolekcji, nie jako środek do gry.
Chcę miło spędzać czas, a nie pchac walec do przodu.

Filip
Untertoten
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2017, 15:21

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Filip » 23 cze 2017, 12:08

Szymon chetnie dam sie przekonać ;)

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Myszon » 23 cze 2017, 14:38

Oki to kiedy i gdzie - do środy jestem na L4 więc mogę w ciągu dnia i zapraszam do siebie :)
Poprosze tylko info z kim będę się bił i na jakie punkty? :twisted:
Idealnie wpisze się to w moją kampanię "Make Rangers Great Again" :twisted: :twisted: :twisted:

wujek
Untertoten
Posty: 5
Rejestracja: 05 mar 2016, 16:03

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: wujek » 23 cze 2017, 23:13

Kolejny turniej i kolejny raz dyskusja na temat banowania superbohaterów... Moim zdaniem bany bez zastanawiania się jak można ich osłabić. Głównie za to, że same potrafią wygrywać bitwy i na dłuższą będą zabijać różnorodność w grze na turniejach.

Sgt Victory jest jednostką super tanią w punktach w stosunku tego co daje - był długi wątek na fb na temat za niskiej ceny w pkt z ciekawym przelicznikiem na Grim Reaperów albo jak kto woli Heavy Ranger Attack Sqady ;) Jest trudny do zdobycia a jeżeli będzie łatwiejszy to pojawi się w każdej rozpisce.
Z pułkownikiem mam większy problem bo jest drogi punktowo. Nie wiem czy ktoś robił statystyki. Na pewno po turnieju więcej osób będzie miało Emmę i będzie kolejna różnica mniej w rozpiskach ;)

Co do rozpiski Saschy to tylko pogratulować pomysłu i zastanowić się jak to rozjechać w przyszłości - ale na następnych mistrzostwach będzie już pewnie grał Long Range Desert Groupą.

K-man
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 456
Rejestracja: 29 lut 2016, 15:05

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: K-man » 24 cze 2017, 19:23

Moje trzy grosze.

Superbohaterowie. - uważam, że BAN na turnieju jest właściwym rozwiązaniem. Tak wiem, że czasem na innych turniejach się robi.

Helikoptery - transportowe to transportowe. Moim zdaniem powinny być lżej opancerzone od szturmowych. Pancerz 1 dla transportu i medevac.

Pluton kv47 - tu mam mieszane uczucia. Jak zmodyfikuje się jeden, to pojawią się opinie, że trzeba modyfikować inne. Może lepiej wycenić wszystkie plutony i można z nich korzystać poświęcając część kosztów armii.

To tyle, do rozważenia przez kuratora zasad.

piotr_s.
Untertoten
Posty: 87
Rejestracja: 01 mar 2016, 10:21

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: piotr_s. » 28 cze 2017, 20:34

Jeśli mogę to:

1. Superbohaterowie. Mimo wszystko powinni pozostać - czas chyba powrócić do tego co było wcześniej i zrezygnować z akcji oficerskich na nich. Brak reaktywacji, leczenia i stymulantów mocno ich osłabia.
2. Heli transportowe powinny mieć 1 klasę pancerza i to powinno rozwiązać problem. Invadery są drogie i dostępne tylko dla Specnazu - myślę, że na razie mogą zostać takie jakie są.
3. KV 47 - wszystkie opcje powinny mieć zwiększony koszt o 3-4 pkt. Śmieszne jest, że Walker z 6 hp plus DR kosztuje 8pkt. Pluton niech zostanie bez zmian.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy.


Wróć do „Zasady i dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości