Wnioski po Mistrzostwach EU

Pytania oraz dyskusja na temat Tactics i jego zasad.
Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Marek L. » 11 lip 2017, 14:47

Obrazek
Dust or Bust!

JaQbek
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 508
Rejestracja: 28 lut 2016, 21:22

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: JaQbek » 11 lip 2017, 14:59

Obrazek
Bro, do you even blitz ?

Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 290
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Panda » 11 lip 2017, 15:23

Sramach...
Jołki połki! :twisted:

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Marek L. » 11 lip 2017, 19:20

Zamach to był jak ostatnio Rihino się zamachnął na Invadera i jakoś tak go puknął że mu się rozbiło :D
Dust or Bust!

Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 290
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Panda » 11 lip 2017, 19:53

Nie widziałem, więc nie wierzę ;)
Jołki połki! :twisted:

yojimbo
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 77
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:45

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: yojimbo » 11 lip 2017, 23:26

Nie znam się to się wypowiem.
Niemcy mają swoją LW, ruskie swoje heli, a amerykańce prawdopodobnie w nowej frakcji dostaną możliwość szybkiego dotarcia na drugi koniec planszy (Pustynne Zgrupowanie Dalekiego Zasięgu w nazwie chyba coś znaczy).
Przy ograniczeniu maksymalnie 3 lataczy w rozpisce to u Rosjan nie ma znowu tak różowo. Do heli transportowych musowo wsadza się najtwardsze jednostki z dużą siłą rażenia, by coś ugrać takim sposobem.
Złożenie takiej ekipy to ok 25 punktów (heli+piechota+bohater), a minimum dwa takie składy moim zdaniem mają rację bytu. Jeśli kosztowałoby 30 punktów mocno by ograniczało zastosowanie heli transportowych.
Może by się zastanowić nad drobnymi zmianami w zasadach? Np. z pojazdu pod supresją nie mogą pasażerowie strzelać? Dodatkowo też otrzymują Under Fire i Suppresion gdy siedzą w ostrzeliwanym pojeździe?
Poza tym wyścig zbrojeń trwa. Przybywa lataczy to i w rozpiskach trzeba mieć co wycelować w niebo. Albo robić tylko misje w podziemnych bazach :P

Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 290
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Panda » 12 lip 2017, 08:45

O LRDG to gdybamy. Ale nawet jeśli będą szybcy to primo nie latają po drugie - nie dotrą na drugi koniec mapy w pierwszej turze. Osobiście uważam, że ograniczanie ilości modeli to trochę beka. kupiłeś, ale możesz popatrzeć jak się kurzy, bo są limity na turnieju :(
Zróbmy coś by nie było papier, nożyce, strzelba. Bo helikoptery helikopterami - nie ma co nerfić samolotów bo są w pozycji, imho, dobrej. Mogę przetestować każdą propozycję. Później wrzucę rozkład prawdopodobieństw jak się strzela do helikoptera transportowego by było jasne dlaczego to ścierwo jest op.
Jołki połki! :twisted:

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Myszon » 12 lip 2017, 10:34

Kolego Pan-Da zrób pan dobrą rozpiskę na Aliantów ja zrobię na SSU ze śmiglakami i potem sie zamienimy stronami stołu ... albo zrób Pan rozpiskę SSU ja pożyczę modele i sam sie aliantami rozpisze ... przejdź 3 chwile w moich butach ... i potem pogadamy ;)

yojimbo
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 77
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:45

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: yojimbo » 12 lip 2017, 10:50

Mam wrażenie, że Studio chce każdemu blokowi dać możliwość szybkiego zdobywania planszy. Nie robiąc wszystkiego na jedno kopyto każda musi mieć swoją specyfikę. W LRDG spodziewam się trochę innego podejścia do tematu. Jeepy prawdopodobnie z armorem 1-2 i March Move 7 (może 8?), do tego nowa mechanika rajdu pozwala przypuszczać, że powstaje frakcja szybkiego reagowania o znacznym zasięgu.
Limity na turniejach wprowadzają po to by uniknąć sytuacji nieprzyjemnych jak np. wystawił 90% armii latającej i co ja mam niby zrobić? Tu w tym wątku były głosy, by wykluczyć super bohaterów z turniejów.
Dyskusja dyskusją, ale gdy po paru miesiącach wszyscy uznają, że nie ma mocnych na konkretny styl walki tzn. jest op.
W obecnej sytuacji przy rosnącej liczbie możliwości, będzie co raz trudniej zbudować armię ciągle wygrywającą.

Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 290
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: Wnioski po Mistrzostwach EU

Postautor: Panda » 12 lip 2017, 11:35

Kolego Pan-Da zrób pan dobrą rozpiskę na Aliantów ja zrobię na SSU ze śmiglakami i potem sie zamienimy stronami stołu ... albo zrób Pan rozpiskę SSU ja pożyczę modele i sam sie aliantami rozpisze ... przejdź 3 chwile w moich butach ... i potem pogadamy ;)
Kolego Szymonie. Co tu robić albo nie robić? Rozmontowałem przecież Twój latający cyrk Monte-Żukowa, ale tylko dzięki trzem rzeczom. Miałeś kiepskie rzuty na zrzuty (heheszki), miałem dobre rzuty na rozkręcanie Twoich mechów i dałem se siana ze strzelaniem do helikopterów (Rattler strzelał dla zasady i nie miał innego celu). Insza inszość, że wiedziałem co zamierzasz zrobić bo znałem te jednostki i co mają. Także pograć możemy ale chętniej zacząłbym testować ewentualne zmiany - drugi raz nie będziesz mieć takiego pecha ;)

Przejdźmy do matematyki. Miałem wsadzać tabelki, ale realnie to lepiej widać. Masz jeden do trzech, że trafisz helikopter, a potem jeden do trzech, że mu zrobisz kuku. Jedna na dziewięć kostek przyniesie skutek. I dalej co następuje każda jednostka z możliwościami plot większymi niż jedna kostka. Helikopter ma klasę drugą i osiem punktów życia. Wildfire 3/2, Rattler 2/3 i 2/2, Skysweeper 3/3 i 2/2 (najlepszy ziemny p lot), każdy sherman 2/2 i creme de la creme 7/2 Pelican. Na osobne miejsce zasługują Hammersi 3 x 1/3 i rhiniacz 1/4.

Najlepsza jednostka p lot to Bawełniak łącznie 2 x 3/2 na ekspercie + 2 x 1/4. Co zmienia statystykę trafień, ale zranień to już nie. Generalnie - nie strąci.

Dodatkowo po każdej instancji kiedy wejdą obrażenia masz szansę na immobilise co równa się zniszczeniem latacza. Szanse na to jakie są to sobie rzućcie sami kostkami.

Ogólnie - helikopter doleci, a załoga zrobi swoje częściej niż tego nie zrobi w proporcji nieprzyzwoitej.
Jołki połki! :twisted:


Wróć do „Zasady i dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości