ChWDRG

Pytania oraz dyskusja na temat Tactics i jego zasad.
Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 290
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

ChWDRG

Postautor: Panda » 03 lis 2016, 13:33

Jak w tytule i w sumie w temacie, ale jak nie w temacie to proszę o przerzucenie.

Kto wystawi przeciw mnie te ścierwo (czerwoni gwardziści, co obciągają Belzebubowi u piekła bram żeby wrócić na pole bitwy) to dostanie gratulacje, że wygrał, bo ja się kalać grą z tym ścierwem nie będę. Nie będę i koniec kropka.

Bojkotuję ten pluton gdyż jest zaprzeczeniem wszystkiego co w Dust jest Tactics.

Jak chcecie to se grajcie, nie mam o Was, gracze SSU i okolic, złego zdania tylko o bezsensownym wpuszczaniu produktu, który przez trzy pierwsze i decydujące tury jest nie do zdjęcia. Nie zależy to od mojego ogaru, taktyki czy inszej tylko od czystego fartu vide oddział, który skleił na chałapę siedem (sic!), siedem ostrzałów i zostawał bo tak po czym dokończył Barking Doga, bo przez przypadek bazooki "wróciły". Ja wysiadam.

Pozdrawiam.

Pandzior
Jołki połki! :twisted:

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ChWDRG

Postautor: Marek L. » 03 lis 2016, 15:03

Ja myślę że nie ma co dramatyzować ;)
Jest tak samo OP jak inne powergamingowe rozpiski (pozdrawiam niewidzialną armię specnazu :D).
Nie mówiąc o tym że obaj gramy murzynem który na jednym rzucie kostką ma w nosie ostrzał z dywizji pancernej ;)
Grałem przeciw gwardzistom, są denerwujący ale trzeba pamiętać że śmierć nie usuwa im supersji no i ci co umarli już wrócić szans nie mają. Ale też rozumiem ból
Dust or Bust!

Gothik
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 359
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:47

Re: ChWDRG

Postautor: Gothik » 03 lis 2016, 15:11

Obrazek

A jak Kombajn do Zbierania Bawełny oszukuje Kostuchę 8 razy z rzędu to jest ok? I po każdej takiej udanej próbie dalej sieje śmierć i zniszczenie? Jak ktoś ma chujowe rzuty (jak ja) to raz zabici gwardziści umierają na śmierć. Pozyczam od Marszałka Sławkowicza jego gwardyjską armię na Brukselę i podczas wczorajszych testów na 15 ofiar wróciło trzech (!). A potem i tak zostali jeszcze raz poszatkowani przez Nieśmiertelnego Czarnucha. Badum-tsss! Kolega nie załapał się (na jego szczęście) na okres, kiedy możliwe było przyzywanie pokonanych jednostek - traciłeś pół armii na zatłuczenie Devastatora, a tu pyk - powraca w glorii i chwale świeżutki i załadowany :) Tak więc więcej lodu na głowę i w odbyt, krótka modlitwa do Kościanych Bogów, spuszczamy wodę i gramy dalej! :D
Dust Archives - https://1drv.ms/u/s!AqaoVyYEuTkXmGI1itH ... 7?e=kJxiEF

Maszeruj albo zdychaj!

Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 290
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: ChWDRG

Postautor: Panda » 03 lis 2016, 15:18

ja nie dramatyzuję. po prostu szkoda mi nerw. wiadomo jak jest, w duście element losowy jest mocny, ale dając zwykłej, zasranej piechocie uber damage resilient to jest jakiś kpina.

czy masz dobre rzuty, czy kiepskie i tak masz przekichane.

@ Gothik. I murzyn dupa, gdy bawełny kupa. Jak zejdą mu hp, a zejdą to i tak kwestia prawdopodobieństwa. A ich jest cały zasrany stół. Każdy, każdziuteńki może wrócić łącznie z oddziałem dowodzenia. Poza tym jak mówimy o tym dziwnym okresie w Duście to Tobie też mogło coś wrócić i było to raz.

Dziękuję za uwagę.
Jołki połki! :twisted:

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: ChWDRG

Postautor: Myszon » 03 lis 2016, 15:52

Po pierwsze niewidzialny Spetsnaz nie jest tak power-g po prostu nikt go nie atakuje, a powtórze to po raz setny nie wygrasz pojedynku strzeleckiego z niewidzialnym wrogiem. Bo dajecie mi wybór kim, kiedy, i do kogo będę strzelać. A to chyba definicja taktycznej jebitnej przewagi, tylko Ty Marku, Panda i Tomek wpadli na pomysł żeby atakować szarża a nie pograć się po krzakach. Przy czym w twoim wypadku atak zawsze opiera się na psach i jednej ciężkiej maszynie prowadzącej z flanki.
Z gwardią (jako wierny gracz SSU który bardzo chce uniknąć łatki Power-G) zaproponował bym przejście na Home Rules i podnieść starą zasade "wzywania" zza pola ,wg. mnie przywróci to trochę równowagi - po stracie drużyny, oficer jak kiedyś przyzywa akcja oficerska skład na pole lub wersja zmieniona rzucamy kostkami i za każdy sukces dostajemy jednego żołnierza ( odstawiamy go z boku do momentu wybicia składu) a gdy cały oddział spadnie ci odzyskanie wrócą. I w najbliższej a turze możemy wejść taka jednostką. Przyklad: tura 1 red thunders tracą 3 żołnierzy (rzucamy za nich kostkami 1 sukces 2 nie sukcesy), druga tura - ten sam oddział traci pozostałych 2 żolnierzy (rzut i 1 sukces i 1 porażka), 3 cia tura gracz Gwardią wprowadza na stół jak nową drużynę złożoną z 2 żołnierzy.

piotr_s.
Untertoten
Posty: 87
Rejestracja: 01 mar 2016, 10:21

Re: ChWDRG

Postautor: piotr_s. » 03 lis 2016, 19:00

Żeby było ciekawiej zacznę od końca :D
"zaproponował bym przejście na Home Rules i podnieść starą zasade "wzywania" zza pola ,wg. mnie przywróci to trochę równowagi - po stracie drużyny, oficer jak kiedyś przyzywa akcja oficerska skład na pole lub wersja zmieniona rzucamy kostkami i za każdy sukces dostajemy jednego żołnierza ( odstawiamy go z boku do momentu wybicia składu) a gdy cały oddział spadnie ci odzyskanie wrócą. I w najbliższej a turze możemy wejść taka jednostką. Przyklad: tura 1 red thunders tracą 3 żołnierzy (rzucamy za nich kostkami 1 sukces 2 nie sukcesy), druga tura - ten sam oddział traci pozostałych 2 żolnierzy (rzut i 1 sukces i 1 porażka), 3 cia tura gracz Gwardią wprowadza na stół jak nową drużynę złożoną z 2 żołnierzy".
To się nie sprawdzi bo jest po prostu zbyt skomplikowane a Tactics ma być grą szybką i prostą. Nie po to zrezygnowano z dawnego Damage Resilient żeby wstawić do gry coś takiego.

A teraz przejdźmy do istoty sprawy: "Bojkotuję ten pluton gdyż jest zaprzeczeniem wszystkiego co w Dust jest Tactics".
Bez przesady. Pluton jest mocny ale w żadnym przypadku nie spełnia definicji PG. Dodano go z prostej przyczyny - piechota drugiej klasy pancerza padała na polu bitwy "jak szmaty" - niczym nie różniąc się (poza wyższym kosztem) od piechurów wyposażonych tylko w hełmy. Grałem SSU dość długo przeciwko Axis i Aliantom i jedni i drudzy zawsze posiadali lepszych piechociarzy. Przegięci to byli żołnierze NDAK za 5 pkt wyposażeni w 5 panzerfaustów i poruszający się 3/5. O marines, ku...m wagenie i Panzerprincu pisać mi się nawet nie chce.
A teraz? Szanse się troszkę zrównały i każdy blok ma albo troszkę przegięte oddziały albo plutony.
Chętnie zbanuję ten pluton kiedy dostanę zamiast psów np: złotego geparda który będzie działał tak jak one :D
Wiem, że fajnie by się grało jakby wpadł Kucharz z Księdzem - wybili część armii - po nich poprawiły psy a na końcu wszedłby do akcji Sierżant Victory "cały na biało" ale mam nadzieję, że pluton zostanie ku chwale SSU :D
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy.

piotr_s.
Untertoten
Posty: 87
Rejestracja: 01 mar 2016, 10:21

Re: ChWDRG

Postautor: piotr_s. » 03 lis 2016, 19:26

Dodam jeszcze tylko zdanie o Power Gamingu.
Dust jest grą w której nie ma czegoś takiego jak "build doskonały". A jak ktoś go opracuje to Pan Marek zbanuje jego armię na turnieju :D
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy.

Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 290
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: ChWDRG

Postautor: Panda » 03 lis 2016, 19:31

Piotrek. Ile razy przegrałeś tym plutonem? Raz? Ile razy grałeś? Dziękuję, nie mam więcej pytań.
Jołki połki! :twisted:

Myszon
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 235
Rejestracja: 29 mar 2016, 14:11
Lokalizacja: Moskwa/Waszyngton

Re: ChWDRG

Postautor: Myszon » 03 lis 2016, 20:41

Oki moe to z liczeniem now ale stare wzywanie mi akurat sie podobało ;) ... i uważam że zachowało by klimat fajny klimat oraz logikę. Grałem wczoraj 70 gdzie zaparłem się 3-ma drużynami piechoty w budynku ... I ni w cholerę nie szło tego zgiąć.
Oki wiem że gwardie można ....bo w ramach moich dziwnych pomysłów zdarzyło mi się ją przejechać ale uważam że można inaczej i fajniej to rozwiązać. Ale to takie moje IMHO ;)

P.S mam nadzieję że moim zeszłym postem nikogo nie urazilem.

Najemnik_001
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 206
Rejestracja: 28 lut 2016, 21:21

Re: ChWDRG

Postautor: Najemnik_001 » 03 lis 2016, 23:00

Lel

To z takim podejściem połowa graczy powinna przestać już dawno grać w Dusta bo ciągle był pancerprinz w wotanie i gunwo i nic nie zrobisz.
Jakoś się nie zniechęcałem i grałem dalej a że jest oficjalne to musisz to zaakceptować i grać (przynajmniej na turniejach)
Taaa niby mam żaby i trudno je zabić ale nie są niepokonane.

Zresztą tym plutonem Dust staje się bardziej autentyczny historycznie bo w końcu kto wygrał wojnę zalewając Niemców masą ludzi ;P

Za ojczyznę Towarzysze!
Jak piechota to najcięższa :D


Wróć do „Zasady i dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości