Fanowskie FAQ

Pytania oraz dyskusja na temat Tactics i jego zasad.
Graber
Untertoten

Re: Fanowskie FAQ

Postautor: Graber » 09 paź 2019, 22:15

Po prostu dla jasności :D zabrakło mi kilka słów.
"Mythos Creature ze skillem flying mogą przechodzić przez anty tank trapy" ;)

Co do Under-barrel Grenade Launcherów.
Nie podoba mi się to, że UGL można wystrzelić tylko tam, gdzie strzelają bary. A RPG i panzerfausty latają w każdą stronę niezależnie gdzie strzelają karabiny. :(

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marek L. » 09 paź 2019, 22:46

Jest to efekt "burdelu" między zasadami podstawowymi a szaleństwem Ozza, zwanym Dust 1947.
Z niewiadomych dla mnie przyczyn wypracowano teorię że żołnierz w pełnych zasadach może używać wszystkich swoich broni na raz - w zasadach podstawowych może wybrać tylko jedną. Wtedy UGL nabierają sensu bo łatwiej jest poprawić gdzieś z granatnika gdzie strzelał M1, zamiast zmieniać broń w trakcie ataku...

W sumie to niezły pomysł na home rules, może jakieś turniej "home rules" byśmy sobie kiedyś zrobili :idea:
Dust or Bust!

Uther
Awatar użytkownika
Untertoten

Postautor: Uther » 10 paź 2019, 00:42

Ja jestem przeciwny robieniu House Rules (bo tak to sie nazywa) bo od tego krótka droga do "polhammerowania" czyli intensywnego imgerowania w zasady bo polak wie lepiej. Po precedensie moze sie okazac że kazde skupisko Dustowiczów bedzie grac inaczej bo jedni nie lubią Helikopterów i ke zbanują, inni policzą ninje czy african lions za 10pkt bo są zbyt OP, a jeszcze inni liczą ruskie czołgi po 5pkt taniej bo uznają ze sa za słabe :P

Trust me, widziałem to zbyt często na dowolnych grach od GW i nie tylko :P

A wracając do house rules...
Kaganek oświaty:
To o czym mówisz to House Rules czyli zasady panujące w danym lokalu/klubie czy społecznosci etc.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/House_rule
Home rules to coś zupełnie innego :D
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Home_rule

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marek L. » 10 paź 2019, 22:14

Grunt że wiedziałeś co mam na myśli ;)
Dust or Bust!

Wróć do „Zasady i dyskusja ogólna”