Tereny i akcesoria do Dust Tactics

Zapytaj innych o radę lub podziel się z innymi twoim przepisem na świetnie wyglądający model!
quins
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 231
Rejestracja: 14 mar 2016, 19:19

Re: Tereny i akcesoria do Dust Tactics

Postautor: quins » 20 maja 2016, 15:05

Jak obiecałem kalki również znajdą się w sklepiku oraz partię dam na fanty.

Kapitan Moralność
Untertoten
Posty: 92
Rejestracja: 01 mar 2016, 20:24

Re: Tereny i akcesoria do Dust Tactics

Postautor: Kapitan Moralność » 07 cze 2016, 22:34

Obejrzałem z przyjemnością blistery dostępne na mistrzostwach, podobno były jakieś do kupienia ale sprzedały się przed ogłoszeniem oficjalnej sprzedaży... no nic.

Myślałem nad tym, co mogłoby naturalnie wyglądać na stole i być grywalne w klimacie ówczesnej Polski (Europy środkowej). Wyszło mi tak:
- sterta łusek, raczej dużych, artyleryjskich. Taka naturalna kontynuacja sterty skrzyń z uzupełnieniami, razem lepiej by pracowały na stole.
- studnia (ja kojarzę takie z wiadrem opuszczanym na łańcuchu), koryto, ławka, ew płotek, krzaczek - niezbędnik wypasu bydła
- lej po wybuchu pocisku - wielkości całej podstawki, może nie będzie okazale głęboki ale taki symboliczny kopczyk ;)
- przewrócony słup ogłoszeniowy - w Warszawie popularne i częste były okazałe, grube "baszty", które często wewnątrz kryły lokalne rozdzielnie energetyczne
- sterta gruzu, jako element samodzielny lub np. z jednym bokiem płaskim (ceglaną ścianą). Użytkowo pozwoliłoby to na składanie dwupolowych elementów. Ściany nośne budynków często wytrzymywały obsypane wokół gruzem z dobudówek, ścian frontowych, działowych.

Takie tam moje 5 groszy ;)

quins
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 231
Rejestracja: 14 mar 2016, 19:19

Re: Tereny i akcesoria do Dust Tactics

Postautor: quins » 16 cze 2016, 15:48

Na mistrzostwach miałem być ze sklepikiem ale niestety życie napisało mi inny scenariusz na ten weekend i niestety nie dojechałem do Was a żal mnie ściskał straszny!

Fajnie, że opisałeś co by Ci się przydało do terenów. Pokminię chwilę nad tym i zapodam szkice pod osąd... :)

quins
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 231
Rejestracja: 14 mar 2016, 19:19

Re: Tereny i akcesoria do Dust Tactics

Postautor: quins » 20 cze 2016, 15:27

Niektórym z Was wspominałem ale że ponownie siadam do projektu chciałem poprosić Was o szerszą konsultację.
Projektuję system budynków fabrycznych z płyty HDF.

FABRYKA:
Będzie stała na 6 (3x2) kaflach, będzie dostęp od góry do każdej z 3 kondygnacji, elewacje będą zróżnicowane oraz z czasem będę dorabiał dodatki dzięki czemu będzie można zindywidualizować każdy z budynków.

Obrazek


HANGAR:
Będzie stał na 15 kaflach (3x5), będzie od góry zdejmowany dach, od przodu przesuwane drzwi do hangaru.

Obrazek


Czekam na Wasze opinie i uwagi co do projektów...

Ves
Awatar użytkownika
Untertoten
Posty: 106
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:26

Re: Tereny i akcesoria do Dust Tactics

Postautor: Ves » 20 cze 2016, 16:45

Ciekawy byłby zwykły jednokondygnacyjny budynek/ruiny bez dachu 2x3 - 6 lub 5 pol z dwoma wejsciami. Cos takiego jest chyba najczesciej w duscie uzywane ;)
Graczy z Łodzi zapraszam do kontaktu

Kapitan Moralność
Untertoten
Posty: 92
Rejestracja: 01 mar 2016, 20:24

Re: Tereny i akcesoria do Dust Tactics

Postautor: Kapitan Moralność » 20 cze 2016, 21:27

W kontekście grywalności (sprawności przemieszczania figurek) więcej niż parter rodzi problemy. Fajnie pod względem plastycznym jest mieć na stale potężne elementy w trzecim wymiarze ale dynamiki gry to nie poprawi.

quins
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 231
Rejestracja: 14 mar 2016, 19:19

Re: Tereny i akcesoria do Dust Tactics

Postautor: quins » 21 cze 2016, 15:30

Zatem w kontekście tego co piszesz hangar jest OK :)
Zatem może faktycznie lepiej zabrać się za ruiny...

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tereny i akcesoria do Dust Tactics

Postautor: Marek L. » 21 cze 2016, 16:52

Niedługo w duście pojawi się bonus za bycie WYŻEJ niż cel. Testowaliśmy w działaniu budynki 2-3 kondygnacyjne bo takowe kiedyś tworzył DS ale to faktycznie więcej chrzanienia się niż efektu :)
Dust or Bust!

Seneszal
Ochotnik
Posty: 223
Rejestracja: 15 mar 2016, 08:27

Re: Tereny i akcesoria do Dust Tactics

Postautor: Seneszal » 28 cze 2016, 12:51

patrząc na nowe zasady do Dusta, to myślę że przydałyby się:
- zasieki,
- okopy lub umocnienia ziemne,
- pola minowe.

K-man
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 456
Rejestracja: 29 lut 2016, 15:05

Re: Tereny i akcesoria do Dust Tactics

Postautor: K-man » 03 lip 2016, 23:35

Wg nowych reguł Smoke jest na cztery pola (2x2).
Dziś kładłem kalki na mojego Niemieckiego mecha dowodzenia, w tym również Twoje.
Klasa powiem. :)


Wróć do „Poradniki i dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości