Makiety

Zapytaj innych o radę lub podziel się z innymi twoim przepisem na świetnie wyglądający model!
Xaos
Untertoten
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2017, 18:21

Makiety

Postautor: Xaos » 18 maja 2017, 02:50

Cześć

Od jutra zabieram się za nowy (drugi już) komplet makiet do DT, z myślą o czerwcowym turnieju. Z tego, co widziałem w scenariuszach, potrzebne są:

- Lasy (1x1)
- Blockery (1x1)
- Budynki (2x3x1x1)

I teraz... Koncepcja jeszcze się buduje, natomiast pytanie mam do Was:
- Co wg. Was może zastąpić "las"
Chodzi mi o to, że np w klimacie śniegowym (np bitwa o złoża VK na Kole Podbiegunowym) o drzewa ciężko, blockerami mogą być wraki mechów, bryły lodu, ale drzew tam nie uświadczymy. Podobnie w zrujnowanym mieście, w kompleksie militarnym itp. Podrzućcie proszę jakiś pomysł :)

Seneszal
Ochotnik
Posty: 223
Rejestracja: 15 mar 2016, 08:27

Re: Makiety

Postautor: Seneszal » 18 maja 2017, 08:39

we wczorajszej grze zamiast drzew używaliśmy "przeszkadzajek" typu beczki, sterty gruzu, złomu i innych śmieci. Jednak jak się okazało, o wiele łatwiej orientować się na planszy z drzewkami (później je postawiliśmy). Zamiast nich, proponuję używać czegoś równie wysokiego ale nie na całym kwadracie, np: jakieś kawałki lodu, maszty lub słupy (w mieście), kawałki ogrodzenia.

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makiety

Postautor: Marek L. » 18 maja 2017, 10:57

Myślę że poza zimowymi drzewami na potrzeby plansz "białych" jedyną sensowną opcją są jakieś gejzery czy inne rzeczy tworzące dym.
Nasze wczorajsze gry pokazały jak ważne jest właściwe oddanie terenu - inaczej gracze łatwo się mylą.
Dla miasta poza drzewami, krzewami poszedłbym w kierunku studzienek kanalizacyjnych z których się dymi.
Dust or Bust!

Xaos
Untertoten
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2017, 18:21

Re: Makiety

Postautor: Xaos » 18 maja 2017, 15:00

Dym ma sens, sterty płonącego szpeja też będą chyba ok.

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makiety

Postautor: Marek L. » 18 maja 2017, 15:57

Pewnie, tylko kluczowe jest to żeby było widać że to jest wysokie i strzelać przez to nie można ;)
Dust or Bust!

Xaos
Untertoten
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2017, 18:21

Re: Makiety

Postautor: Xaos » 18 maja 2017, 23:47

Hm, ew takie jakby "wieże obserwacyjne", przejść dołem można (jest na czterech słupach), ale widać za bardzo nie.


Wróć do „Poradniki i dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości