Mistrzostwa Warszawy 2017

Informacje o wszystkich turniejach w których pojawia się DUST, zarówno tych oficjalnych jak i nieoficjalnych.
balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Mistrzostwa Warszawy 2017

Postautor: balint » 06 lis 2017, 10:42

Na pewno zgodzę się z Gothikiem, że system punktacji jest co najmniej dziwny.

Niewątpliwie jedno bardzo dobitne zwycięstwo i ciułanie punktów w pozostałych trzech grach dawały szanse na okolice "pudła". Tutaj "zwykły" Szwajcar byłby bardziej miarodajny.

Ja mając rezultat 2/2 zajałem trzecie miejsce, o ledwie trzy punkty przegrywając z Gothikiem. De facto jeden - dwa lepsze rzuty w trakcie gier właśnie z Gothikiem lub Piotrkiem i być może byłbym na drugim miejscu, a wszystko to dzięki masakrze urządzonej Seneszalowi. Tak naprawdę zająłem miejsce lepsze niż by to wynikało z przebiegu wszystkich czterech bitew.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2017, 15:56 przez balint, łącznie zmieniany 1 raz.

Panda
Awatar użytkownika
Ochotnik
Posty: 290
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:35

Re: Mistrzostwa Warszawy 2017

Postautor: Panda » 06 lis 2017, 11:39

Panie, panowie, dustowe gremium, szanowni współforumowicze!

Bez potknięć nie byłoby postępu, bo owe potknięcia właśnie są wynikiem parcia na przód. Na turnieju mnie nie było, ale mówię co obserwuję, a obserwuję tyle, co wszyscy widzą.

Primo. Krótkie mapy są niezdrowe. IMO. Nie piję tu do posiadaczy Babilonu, tylko ogólnie. Za mało tu taktyki za dużo huzia i do przodu.

Secundo. W brydżu porównawczym nie wiesz jaki układ kart dostaniesz i masz rypać na żywca. Czy to dobrze, czy to źle. że możemy maksować rozpiski pod mapy? Nie wiem. Wolę maksować rozpiskę pod metę jeśli uda mi się to przewidzieć. Podyskutujmy.

Tertio. Mieliśmy już wcześniej fiasko punktowe. Jakieś drobne niedopowiedzenia. Mamy również forum. Zróbmy jedną, konkretną i wiążącą punktację, nie wszyscy będą zadowoleni, ale wszyscy będą wiedzieć o co kaman na najbliższych turniejach.

Quartio i finito. Jeżeli Dust aspiruje do bycia grą turniejową to ogólnie winniśmy mieć jedne i spójne zasady turniejowe. Pacz punkt wyżej - mamy forum. Skonsolidujmy się, panie i panowie. Marudzić, co można lepiej było zrobić, można bez końca. Nej?
Jołki połki! :twisted:

balint
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 439
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:40

Re: Mistrzostwa Warszawy 2017

Postautor: balint » 06 lis 2017, 12:15

Żeby nie było - ja nie skarże ani turnieju, ani metody zliczania punktów :)
Był eksperyment, bylo ciekawie, mi to pomogło :)
Ale na dłuższą metę nie jest to dobre rozwiążanie.

Marek L.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Warszawy 2017

Postautor: Marek L. » 06 lis 2017, 15:25

Myślę że z kolejnym turniejem nam się wszystko bardziej klaruje. Za 2 tygodnie będę na turnieju w Niemczech a tam mają 5 różnych map i 2 strony a4 zasad dodatkowych :shock:
Wrócę to opisze wrażenia i dam będziemy myśleć ;)
Dust or Bust!

JaQbek
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 508
Rejestracja: 28 lut 2016, 21:22

Re: Mistrzostwa Warszawy 2017

Postautor: JaQbek » 06 lis 2017, 19:24

Grunt żeby przetłumaczyli z teutońskiego na cywilizowany :P
Bro, do you even blitz ?

Kapitan Moralność
Untertoten
Posty: 92
Rejestracja: 01 mar 2016, 20:24

Re: Mistrzostwa Warszawy 2017

Postautor: Kapitan Moralność » 07 lis 2017, 00:28

System liczenia co turę punktów z zajętych celów wymusza zmianę optyki gry z "zabić" na "zdobyć i utrzymać". Taka walka z monotonią by nie grać ciągle wyrzynki. Pomysł ściągnięty był z turnieju w Belgii, w którym zadziałał. U nas nie podszedł, trudno, chętnie spróbuję innych pomysłów na następnych turniejach.

Dla mnie granie "na wyrzynkę" to nuda. Scenariusze z nadchodzących Mistrzostw Niemiec są 10x bardziej pokręcone niż nasz i tam zupełnie odeszli od XIX-wiecznego strzelania do siebie do ostatniego na placu.

A tak nawiasem, jako zabawa logiczna. Czy obrońcy Wizny we wrześniu 1939 roku wygrali scenariusz czy przegrali?

Gothik
Awatar użytkownika
Marine
Posty: 359
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:47

Re: Mistrzostwa Warszawy 2017

Postautor: Gothik » 07 lis 2017, 10:51

Co do grania na wyrzynkę, pełna zgoda - na dłuższą metę to nuda. Ale można grać na inne cele, zachowując system dużych punktów. Podczas tego turnieju chyba z 1/3 partii kończyła się wynikiem mieszanym - zwycięzca zajął więcej celów, ale zapłacił za to większymi stratami.

A co do casusu Wizny - choć trochę mi zgrzyta jak to piszę - w terminologii dustowej tamta partia zakończyła się zwycięstwem Niemców, którzy zajęli wszystkie cele i unicestwili wszystkie oddziały przeciwnika. Polacy mieli tylko zajebiste rzuty na atak i osłonę... :D
Dust Archives - https://1drv.ms/u/s!AqaoVyYEuTkXmGI1itH ... 7?e=kJxiEF

Maszeruj albo zdychaj!


Wróć do „Turnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość